ילדת? ירדת במשקל? זה הזמן ל – MOMMY MAKEOVER

ילדת? ירדת במשקל?  זה הזמן ל – MOMMY MAKEOVER

מי שילדה לאחרונה, או ירדה במשקל בוודאי שמעה על המונח מאמי מייקאובר. שינוי הגוף מא’ ועד ת’.

אז מה זה מאמי מייקאובר שכולן מדברות עליו? איך עושים את זה? למי זה מתאים ? והאם יש סכנות וסיבוכים שכדאי לדעת?

ד”ר קרמר אביב, מומחה לכירורגיה פלסטית מסביר הכל אודות המהפך.

לאחרונה יותר ויותר עולה הנושא מאמי מייקאובר. אני מקבל המון שאלות על הנושא הזה ולכן בכתבה זאת אנסה להסביר ולפרט על הנושא.

אז מה זה מאמי מייקאובר בכלל ?

לא מדובר בפרוצדורה אחת אלא במספר פרוצדורות ניתוחיות שמטרתן היא טיפול באזורים בגוף אשר עברו שינוי לאחר מספר לידות או ירידה במשקל.

מדובר בעצם בשילוב של ניתוח לעיצוב החזה, מתיחת בטן וטיפול לעיצוב וחיטוב הישבן.

חשוב לציין שהפרוצדורות אשר משיגות תוצאות יפות , הינן ניתוחיות הכוללת גם סיבוכים וסכנות (בשכיחות נמוכה),ולכן לפני לפני שמבצעים, יש לקבל את כל המידע הנחוץ על הפרוצדורות הרפואיות, להתייעץ עם כירורג פלסטי ולקחת הכל בחשבון.

אילו מאמי מייקאובר יש לנו?

יש לנו את השילוב הקלאסי – טיפול בחזה וטיפול בבטן אולם לאחרונה נוסף המרכיב של עיצוב הישבן שנעשה באמצעות הזרקת שומן שנשאב ממקומות שבהם יש עודף ואנחנו רוצים להפטר ממנו.

אז אתחיל להסביר את הפרוצדורות השונות:

טיפול בחזה

הגדלת חזה  הרמת חזה, שילוב של הגדלה והרמת חזה. 3 פרוצדורות :

לחלק מהנשים מתאים ניתוח הגדלת חזה בלבד לטיפול בחזה מרוקן לאחר שסיימו הנקות, וחלק יעדיפו הגדלת החזה אשר ניתן לעשות תוך שימוש במשתל סיליקון או לחלופין בשומן עצמי.

חלק מהנשים יבקשו גם הרמה של החזה (מסטופקסיה) בנוסף להגדלה או לחלופין ללא הגדלה, אלא רק הרמה של החזה. ההסבר לכך הוא שלחלק מהנשים החזה לא מאבד מהנפח שלו אלא רק צונח.

חלק מהנשים שלא סובלות מצניחה משמעותית אבל קיימת התרוקנות של הנפח במידה קלה תוכלנה להסתפק בהזרקות שומן לשד בלבד.

 אלו בעצם שלושת הסוגים העיקריים של ניתוחים לעיצוב השד וניתן להתאים שילוב של פרוצדורות אלו בהתאם למצב החזה והתוצאה אליה רוצים להגיע.

בטן

כשאנחנו מגיעים לטפל בעיצוב הבטן ניתן לחלק את קבוצת המטופלות לשתיים – נשים אשר עברו הליך כירורגי כזה או אחר( שאפרט בהמשך)  באיזור הבטן ןשלמות דופן הבטן  או נשים שלא עברו הליך כירורגי.

נשים שעברו הליך כירורגי כגון: ניתוח קיסרי, הסרה של כיס המרה או התוספתן, אם אישה הסובלת מבקע טבורי, או אישה אשר עברה טיפולים להמסות שומן לאזור הבטן, או שאיבות שומן מהבטן – כל המצבים האלו ,לא מונעים טיפול עיצוב הבטן אך יאריכו את משך הניתוח שלך בזמן מתיחת הבטן.

נשים שלא עברו ניתוחים ואינן סובלות מבקעים,  הניתוח יהיה הרבה יותר פשוט ויצרוך פחות זמן בחדר הניתוח.

החשוב ליידע את הכירורג הפלסטי על שידע להתאים את הניתוח למצב הייחודי שלך .

ישבן

התוספת האחרונה הוא עיצוב הישבן (הידוע בכינויו הרמת ישבן ברזילאית). מטרת הפרוצדורה היא ליצור ישבן בלוט ומעבר תלול לגב תחתון קעור, מראה מהצד של מותניים צרות וישבנים הבלוטים הצידה – בשפה אחרת מראה שעון חול.

בפרוצדורה זאת משתמשים בשומן העודף בגוף  ולכן “מרוויחים ” כפליים.

אז עכשיו שכל הפרוצדורת של המאמי מייקאובר ברורות לך , חשוב שתדעי מספר דברים:

כשאת מגיעה לייעוץ עם הכירורג- אמרי לו את התוצאה הרצויה שהינך שואפת להגיע אליה. לדוגמה:  את רוצה שמראה השדיים ישאר טבעי.

בקשי לראות תמונות של לפני ואחרי כיוון שכךתוכלי להתרשם מהתוצאות ולהבחין בדברים החשובים לך לדוגמה : כשאת מסתכלת על תמונות הלפני-אחרי במתיחת הבטן ,תתני תשומת לב מיוחדת לאזור הטבור כי את רוצה שמראה הטבור יראה טבעי. כי שתלכי לים או לבריכה,  בגד הים שלך יסתיר את הצלקות התחתונות (בבטן) והעליונות (בחזה) אבל מה שישאר חשוף הוא אזור הטבור ואם הוא נראה לא טוב זה , את לא תרגישי בנוח. לכן חשוב מאוד שהטבור יצא כמו שאת רוצה.

האם יש תהליך החלמה?

כמו בכל הליך כירורגי גם פה יש תהליך החלמה. התהליך אינו ארוך ויש להערך לשבועיים. במקרה שעברת גם עיצוב ישבן אסור לך לשבת למשך שבועיים. במידה ועברת ניתוח מתיחת בטן יש להמנע מהרמת משקל כבד בשל העובדה שבזמן ניתוח מתיחת בטן מתבצע גם תיקון לשרירים המרכיבים את דופן הבטן והוא שמעכב את זמן ההחלמה מהניתוח ומונע מבעדך להרים משקל למשך שישה שבועות.למה צריך לתקן את שרירי דופן הבטן ? מכיוון שבזמן ההריון ישנה עליה בנפח הבטן ועליה במשקל ושרירי הבטן נמתחים ומתרחבים, וכאשר מתקנים אותם משיגים בעצם שלושה דברים – חיזוק שרירי הבטן, הצרת היקף המותניים והשטחת הבטן. כמובן שבמתיחת בטן יש גם מרכיב של הסרת עור ושומן עודפים אך תיקון שרירי הבטן הוא חלק חשוב ביותר בניתוח.

חשוב לי לציין שלמרות שזמן ההחלמה הממוצע הינו שבועיים,  יש מטופלות שחוזרות לעבודה כבר לאחר שבוע ויש כאלו שלקח להן שלושה שבועות, זה תלוי מאוד גם במטופלת עצמה, בסוג הניתוח אותו היא עברה ובסוג העבודה בה היא עובדת.

מה לגבי הצלקות? נושא שחשוב לשים עליו דגש ולתת עליו את הדעת.

חשוב לציין שיש צלקות והצלקות תלויות בסוג הניתוח. לדוגמה כשאנחנו מדברים על ניתוח למתיחת בטן אני מעדיף לעשות צלקת נמוכה מאוד. מדוע? כי אם יש לך צלקת לאחר ניתוח קיסרי אז הצלקת תהיה נמוכה אליה, וכך אנחנו נפטרים מצלקת הקיסרי הישנה בניתוח. יש נשים שהעובדה שתשאר להן צלקת מערערת את הבטחון בו הגיעו ליעוץ למתיחת הבטן, ואז אני מציע למטופלת לשאול  את עצמה מה עדיף לה: להישאר במצב הקיים או לעבור ניתוח לקבלת מראה חדש עם צלקת? התשובה היא אישית ובמקרה זה איני יכול להתערב.

אציין שבניתוחי בטן מחקרי שביעות רצון הראו שבניתוחים אלו שביעות הרצון היא מהגבוהות ביותר ביחס לניתוחים אסתטים אחרים . יש תקופת החלמה אבל לאחריה המטופלות שהחליטו לעבור את הניתוח שמחות מאוד שעשו זאת.

אז מתי כדאי לעבור מאמי מייקר?

רק כשהחלטת שסיימת את תקופת הילודה, ואת מרגישה שאת נמצאת במשקל היעד שלך והוא יציב. אם את מתכננת לעשות עוד ילדים או שאת מתכננת לרדת במשקל כי את לא שלמה עם המשקל הנוכחי או מטעמי בריאות כמובן, אני מציע להימנע מהליכים כאלו . ככלל- סיימת ללדת והגעת למשקל רצוי –  ניתן לדבר על הליך ניתוחי. כמו כן אני ממליץ להמתין שישה חודשים לאחר סיום תקופת ההנקה זה נותן לבלוטות השד לחזור למצב הקודם שלהן ולשד להגיע לצורה הסופית שלו שזו נקודת הזמן שאפשר לבצע את ניתוח הגדלת השד והרמת השד. אם תעשי את הניתוח מוקדם מדי, השד בעצם עדיין נמצא בעיצומו של תהליך שינוי ולא נקבל תוצאה אופטימלית וגם הסבירות לסיבוך כמו התכווצות קופסית עולה.

ד”ר קרמר הינו רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים כרמל . דוקטור קרמר מבצע ניתוחים פלסטים מגוונים וטיפולים אסתטים לא ניתוחיים ומאמין בגישה אישית עם התאמת הטיפול הנכון והמדוייק לכל מטופל או טופלת לאחר אבחון פרטני והתאמת ציפיות.

לפרטים נוספים על ד”ר קרמר ומגוון הטיפולים לחצי כאן: https://www.drkramer.co.il/

כתיבת תגובה