מהיום יש דרך קלה לבחור צעצוע לילד שלך

מרוב עצים לא רואים יער!!! אכן, כשמדובר בצעצועים של הילדים, נכנסים לחדר ורואים הרים של צעצועים ובינהן ילד קטן ומתוק שמשחק עם צעצוע אחד או שניים בלבד. 
מהיום יש דרך קלה לבחור צעצוע לילד שלך

לכן, הפעם בחרנו לעשות לכן סדר עם הצעצועים החשובים ביותר והנכונים ביותר על פי גילו של ילדכם. מה באמת חשוב ומה אפשר לוותר או לאכסן לשנה הבאה.

חפשי את גיל הילדים שלך ומצאי מה מתאים עבורם.

מלידה ועד חצי שנה

ספרים ראשוניים - אילו ספרים המכילים תמונה אחת בלבד.בהתחלה בשחור לבן ואחר כך צבעוני. הספרים האלה נפתחים כמו שרשרת ארוכה וניתן להניחם בתוך העגלה בצמוד לתינוק , כשהוא פותח את עיניו הוא קולט דמויות קטנות ומתוקות.

בובות - בובות קטנות ורכות, שהפעוט הלומד לאחוז, יכול להכניס לפיו, או לנער מצד לצד ולשמוע צליל קטן ויפה.

נשכנים- אין מה לעשות, חלק מהתפחות התינוק הוא הכנסת חפצים לפה. הנשכן מספק את זה בצורה יפה,ובנוסף מרגיע את התינוק בזמן כאב של צמיחת שיניים לקראת גיל חצי שנה.

רעשנים קטנים- התינוק שלומד לאחוז, מחפש משחקים קטנים, המותאמים לידו הקטנה,שאיתם הו איכול לזוז, להניע אותם מצד לצד ולשמוע את הרעש הבוקע מהם. זה תמיד נופל להם בזמן טיול או בדיוק כשאת קונה משהו בקניון, אבל בגיל הזה אין להם תחליף וחייבים למצוא אותו!

מובייל- הדבר הזה שמסתובב ומנגן בלי הפסקה, מהפנט את התינוק, מרגיע אותו ואף משמח אותו כשהוא רואה דמויות מחייכות אליו.

חצי שנה- שנה

צעצועים מנגנים- אנחנו לא סובלים אותם, הם משמיעים מנגינות שלא נגמרות וקולות מעצבנים, אבל לתינוק זה הכי. הוא נמשך אליו, מתפעל אותו בהצלחה וגם זוכה למנגינה שהוא קשוב אליה.

השחלה פשוטה- מרגע שהתינוק יודע לשבת , הוא יכול לאחוז בצורה טובה כדור קטן או צורה פשוטה ולהשחילה תעלה קטנה. התינוק מאוד אוהב לראות איך הכדור נכנס בצד אחד ויוצא בצד השני.

צעצועי סיבה ותוצאה מהירים ופשוטים- אילו אותם צעצועים שהתינוק לוחץ ו-בום משהו קופץ, או מסתובב. התינוק יכול להקדיש דקות ארוכות למשחק זה, כי הוא מגוון עבורו, ומרתק אותו כל פעם מחדש.

שנה עד שנתיים

בימבה ומכוניות מתניידות- הפעוטות שלנו מתחילים ללכת ואם זה בא גם הרצון לשבת על במבה ולנהוג ולזוז. הם מרגישים גדולים כי הם יכולים לנוע, למרות שכל הבית נפגע בדרך....

משחקי עץ- באם מדובר בדלי קוביות מעץ או בית עם חיות וצורות , הך בפטיש או התאמת צורה , ידוע כי משחקי עץ תורמים לפיתוח היכולות הפיזיות והקוגנטיביות של הילד. בעזרתם הן לומדים לחקור ,לפתח סקרנות, לשפר את המוטוריקה הגסה והעדינה, עוזר בתיאום יד ועין , קואורדינאציה, ומפתח את גמישות שרירי אצבעות הילד. משחקי עץ מומליצים מגיל צעיר וכל המרבה הרי זה משובח.

 ‎⁨צורות וכמויותקוביות עץ

 

קוביות- פעוטות מאוד אוהבים לבנות. בעיקר מגדלים לגבוה ורכבות אורכיות . לא משנה האם מדובר בקוביות קטנות או גדולות, כולן יעשו את העבודה היטב.

ספרים- זה הזמן להתחיל עם הספרים! ספרים פשוטים , ציורים ברורים וכמה משפטים המספרים את הסיפור. בהתחלה אולי הוא לא יבין את העלילה ורק התמונות יעניינו אותו, אבל ככל שתתמידו , יתעניין הפעוט גם בסיפור עצמו.

שנתיים-

עגלה עם בובה- משחק דימיון הינו קריטי להתפתחות התקינה של ילדכם ובגיל שנתיים משחקי הדימיון עולים שלב. את הפעוטה מעסיקים כל ענייניה החשובים של הבובה- האכלה, השכבה, טיול בעגלה , היא גם תרצה לכסות בשמיכה, לתת לה מוצץ ועוד. אנו נחשפים כבר בגיל הצעיר הזה לחמלה של הילד והרצון לטפל באחר.

פאזלים קטנים שלמים- צב או פרח, זה אינו משנה. העיקר שיהיה פאזל ממספר של חלקים, רצוי 4-6 שבו הפעוט רואה את התמונה הסופית, מפרק ומרכיב מחדש. מחזק תיאום יד עין, ותפיסה מרחבית.

ספרים- אין מה להרחיב על ספרים. מפתח את הדימיון, מעשיר את עולמו של הפעוט. אנחנו הכי בעד.

מטבח- בוא נעשה סדר בעניין אחת ולתמיד- המשחק המוביל בקרב בנים ובנות. כן כן , גם אצל הבנים. וכבר הזכרנו כי השפים הטובים בעולם הינם גברים?! מדובר במשחק יצירתי, מלוא דימיון, מעשיר , מרתק ומלא חוויות עבור הפעוט. זהו גם משחק שבו מתחילות אינטראקציות בין הפעוט לפעוט אחר, באמצעות הכנת אוכל משותפת או שיתוף הפעוט את חברו שאוכל שהכין. לכן, מי שעדיין לא הכניס מטבח כלשהו לביתו, שיעשה זאת עוד היום.

כלי נגינה ומיקרופון- לתופף, לנשוף, להקיש ולנגן. הילד שמגלה את יכולות הדיבור שלו, שמח לשתף אתכם במה שהוא יודע, שמח לשיר, שמח לנגן ושמח למסיבת נגינה שהוא מארגן.

שלוש-

אוהל- הבית הקטן של הילדים. פה מססתר עולם גדול ומלואו של הילדים בלבד! ההורים בדרך כלל לא מורשים להיכנס והילדים אוהבים את ביתם. האוהל גם משמש את הילד למשחק המחבואים שהוא כל כך אוהב ולכן מתאים גם מגיל צעיר יותר וניתן להביאו בגיל שנתיים.

 

תחפושות- אין כמו להתחפש. לקחת דמות מספר קסום או להתחפש לחיה אהובה. יש ילדים שאוהבים תחפושת אחת בלבד ויש כאלה שאוהבים לגוון ולהחליף, אבל כל הילדים אוהבים להתחפש. ועל זה אין לנו מה להוסיף.

פאזלים מורכבים ופאזל רצפה - אנחנו מרשים לכם להתקדם בעניין הזה ולספק לילד פאזלים של 20 ואף 30-50 חלקים. אהובים במיוחד הם פאזלי הרצפה הענקיים, שבהם הילדים יכולים להתאים בקלות את החלקים ולדמיין את הצורה הסופית.

בצק- ללוש, לגלגל, לפתוח, למלא, לקרוע, למחוץ - הכל הולך!!! הבצק הזה, הרך הזה והריחני הזה, יודע לעשות את העבודה. תוסיפו לו גם מערוך או כוס לחיתוך עוגיה והרי לכם משחק שהילדים לא רוצים להפסיק לשחק.

ארבע-

משחקי קופסה קלילים- לוטו, משחק זכרון ועוד דומים ורבים. משחקים סביב השולחן שבו הילד מגלה את התחרות, מגלה כי הוא צריך להמתין לתורו, ומגלה גם מהו ניצחון והפסד !!

רופא וחבריו- הזכרנו כבר משחקי דימיון? אז עולים שלב. רופא, כבאי, בנאי - לא חסר דמויות שאיתן תמצאו ערכות שלמות ומגניבות , שבאמצעותן הילד יוכל לבדוק את אחיו הקטן ולקבוע בוודאות כי הוא חולה וזקוק לתרופה מיוחדת של שוקולד (-:

ערכת ציור והדבקה- מה עוד לא נאמר על ערכות הציור וההדבקה? הן משפרות יכולות מוטריות, מפתחות דימיון ויצירתיות, הילדים שכבר מציירים , מפגינים יכולות גבוהות ומראים לנו את עולמם היפה והעשיר בדף הציור.

חמש-

פליימוביל- שלב אחד לפני הלגו המפורסם. נגיש יותר , קל יותר ומתאים לקטנטנים. מעסיק את הילד שעות רבות, מאפשר להם להיכנס לעולם שלם של דימיון ויצירתיות. מושלם.

נסיכות - הנסיכה אלזה, הנסיכה אנה , בת הים הקטנה אריאל, שלגיה, בל וסינדרלה. הבנות הקטנות שלנו אוהבות אותן. אוהבות להלביש, לסרק, וסתם לחבק.

שש-

לגו- לגו הוא סיפור יקר, סיפר יקר לכיס ההורה. כל משחק קטן לפחות עשרות שקלים ויש גם מאות שח. אבל אם אנחנו רוצים להמליץ לכם על משחק שמאגד תחתיו כל כך הרבה איכויות - זה יהיה הלגו. החל מפיתוח חשיבה, דימיון, יצירתיות, הקפדה על פרטים קטנים, תכנון, בניה, שיתוף, ומה לא? אין ספק כי זה אחד המשחקים שבו הילד יכול לשבת שעות על גבי שעות ואנו ההורים סמוכים ובטוחים כי הוא לא רק נהנה אלא גם מתפתח.

משחקי שלט- כן כן, אנחנו מדברים על המכוניות שהורסות לנו את הקירות בבית, המטוסים הקטנים שהורסים לנו את התקרות, ובעקרון כל המעופפים והניידים באמצעות השלט. אולי הם לא מפתחים את הילדים שלנו יותר מידי , למרות שאפשר למנות את "תיאום יד עין" לעניין, אבל הילדים פשוט משוגעים על המשחקים הללו ואין בית בישראל שלא נמצא בו משחק שלט כזה או אחר.

שבע-

משחקי חשיבה ואסטרטגיה- הגיע הזמן שנפעיל את התאים החושבים אצל ילדינו. בכיתה ב', הם יודעים היטב קרוא וכתוב ואף חשבון פשוט. זה הזמן להכניס לבית משחקי חשיבה ואסטרטגיה. תמצאו את טקטיקו, טאקי, ריסק ,הקוביה ההונגרית, שח מט ועוד רבים וטובים.

משחקי קופסה מורכבים- אילו הם המונופול הידוע והטוב, סיכון , הרמז, ארץ עיר , ועוד רבים וטובים. הם מהנים , הם מפעילים את הילדים, ובעיקר מוציאים אותם מהמסכים.

קורקינט, גלגיליות ואופניים- קחו את הילדים לטיול. כל אחד יכול וכל אחד מתאים. גם בנות וגם בנים מאוהבים באותם גלגלים. מה שבטוח , אחרי טיול הם חוזרים עייפים ומרוצים!

שמונה-

אקס בוקס/פלייסשטיין- שיא הטכנולוגיה ונפלאותיה! החל ממשחק כדורגל מרוצי מכוניות ויש גם הרבה משחקי תנועה וריקוד מגניבים.

גלגלים מתקדמים- הבנות יעדיפו את הרולרבליידס ואילו הבנים יעדיפו את הסקייטבורד. בחוגים או בחוץ, לבד או ביחד, התוצאה היא תמיד אחת- הוצאת מרץ. מומלץ לכולם.

אז אל תגידו לא ידענו , והנה גם עזרנו לכן למצוא מתנות יום הולדת לחברים שאין לכן שמץ של מושג מה לקנות.

לעוד מבחר גדול של צעצועים כולם ניתנים לך בהנחה נוספת של עוד 10% מתחת למחיר המצויין באתר !!!!

 

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;

הצטרפי לקבוצות הוואטסאפ הייחודיות של אמא4אמא בחינם,וקבלי הטבות מפנקות ומוצרים ייחודים מתנת מגוון מותגים עבור אמהות והריון במיוחד בשבילך

X

בלחיצה על כפתור השליחה אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתקנון האתר ולתנאי השימוש
האתר מיועד לנשים בלבד.