כנראה שגם את לא מדדת חום בצורה נכונה לתינוקך!

כשהבן הגדול שלנו מתלונן שהוא לא מרגיש טוב, אנחנו האימהות ניגשות אליו, מניחות את היד על המצח וקובעות בבירור כי יש חום. נשיקה קטנה על המצח גם קובעת אם יש חום גבוה או נמוך. אצל תינוקות הדבר אינו פשוט. לא מספיק לדעת בערך , ובוודאי אל לנו להסיק לבד האם החום נמוך או אולי גבוה , כי חום אצל תינוק מחייב התייחסות אחרת. אז כיצד נמדוד חום לתינוק? באיזה מודד חום נשתמש? ומה צריך לדעת לפני שמודדים חום לתינוק?  
כנראה שגם את לא מדדת חום בצורה נכונה לתינוקך!

להלן כללי הברזל:

הכנות לקראת מדידת חום

- שטיפת המודד במים וסבון וניגוב עם צמר גפן.

- חיטוי המודד חום באלכוהול 70% .

- המתנה של מספר דקות שהאלכוהול ייספג.

- בדיקה למעבר שבו המודד מכוייל ונמצא בטמפרטורה התחלתית או נקודת האפס שלו.

- שימוש במשחת וזלין ובמידה ומצריך

אילו מודדים קיימים?

- מודד חום בטוסיק (רקטאלי)

- מודד חום באוזן

- מודד חום במצח

- מודד חום בפה

- מודד חום בבית השכי

- מודד חום מדבקה

אז במה נמדוד?

התשובה מתחלקת לשניים: אמינות ודיוק של המדחומים הסטנדרטיים מול נוחות וקלות של המדחומים המתקדמים.

מודדי החום הסטדנרטיים שאנו מכירים: מודד חום טוסיק ומודד חום בפה , הינם אמינים ובעלי רמת דיוק מקסימלית, דבר שהינו חשוב ביותר כאשר אנו מודדדים חום לתינוק. מצד שני, הם אינם נוחים לתינוק, לעיתים מכאיבים לו והדבר כרוך באי נוחות לשני הצדדים: התינוק שסובל וההורים שרואים את התינוק סובל.

אם זאת, במדידית חום לתינוקות , ובמיוחד תינוקות מתחת לגיל חצי שנה, אנו נמליץ על מדדידת חום במדחומים הסטנדארטים וזאת על מנת לא לפספס.

מודדי החום המתקדמים: אוזן, מצח ובית השכי הינם קלים לשימוש, נעימים לתינוק ולילד ואינם כרוכים במלחמות עם התינוק. בנוסף, מודדי החום הללו מהירים ומראים תוצאה של חום הגוף לאחר כמה שניות.

אם זאת, הם לא תמיד מדוייקים ותזוזה של התינוק ,עלולה לשנות את כל התוצאה, דבר אשר יכול לתת לנו תמונת מצב לא אמינה.

מד חום מדבקה- פה אנחנו מתייחסים בהתפעלות , אך גם בזהירות. מדובר במד חום בצורת מדבקה אשר מונחת על גופו של הילד ,נצמדת אליו ומודדת את חום גופו של הילד כל זמן קצוב. המדבקה משדרת לאפליקציה את התוצאה בזמן אמת וכך אנו יודעים את חומו של התינוק. מדובר במוצר שהינו ייחודי , פשוט וקל להפעלה ונוח לתינוק. על פניו מד חום שמתאים לתינוק וגם לנו ההורים. נשארה סוגייה אחת והיא האמינות ורמת הדיוק. איננו יכולים לומר בוודאות שאכן הינה מדוייקת ולכן יש לוודא שהמדבקה אכן עובדת היטב ואכן משדרת לאפליקציה.

סיכום

מדידת חום אצל תינוק היא לא דבר פשוט ויש להיערך לכך בהתאם. החל מבחירת המדחום המתאים ביותר , דרך ההגיינה שלו ועד צורת המדידה והתוצאה.

אנו ממליצים לזכור למדוד חום בכל מקרה בו התינוק אינו חש בטוב וכי אתם חושדים שמתפחת מחלה ובנוסף , למדוד כמה פעמים ביום ולוודא שחום גופו של התינוק לא עלה מעל 38.5, חום אשר מצריך בדיקת רופא וטיפול להורדת חום.

 

רוצה להתייעץ עם רופאת ילדים מומחית בכל הנוגע לשאלות על חום ומדידית חום לתינוק? הכינסי עכשיו לפורום אימהות : מעבר לפורום אמהות

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;

הצטרפי לקבוצות הוואטסאפ הייחודיות של אמא4אמא בחינם,וקבלי הטבות מפנקות ומוצרים ייחודים מתנת מגוון מותגים עבור אמהות והריון במיוחד בשבילך

X

בלחיצה על כפתור השליחה אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתקנון האתר ולתנאי השימוש
האתר מיועד לנשים בלבד.