אם כל הבעיות- תולעים!!!

אין הורה שלא חווה התמודדות עם תולעים של הילדים ואין ילד שלפחות פעם אחת לא סבל או יסבול מתולעים. אז מה עושים אם המטרד הזה שנקרא תולעים? מגישים לכם את המדריך המלא להורה: מה זה תולעים?כיצד נדבקים?מה הם הסימנים ואיך מזהים? ולבסוף, מה הטיפול הנכון להכחידם? הכל בכתבה שלפניכם
אם כל הבעיות- תולעים!!!

 

מה זה תולעים?

תולעים הם זיהום במערכת העיכול, זיהום שלרוב לא מסוכן , אך גורם למטרד רב וחוסר אי נוחות בילד. למעשה אפשר לומר כי תולעים הם סוג של טפיל במערכת העיכול.

כיצד נדבקים?

הדעה הרוווחת שהגיינה נמוכה , היא הגורם לתולעים אצל ילדים! דבר זה אינו נכון , ההדבקה מתבצעת מילד לילד באמצעות למשל הציפורניים שבהם התולעים נמצאות לאחר שהילד מגרד בפי הטבעת. ביצי התולעים נמצאות על מצעים , שמיכות וביגוד שהילד לובש וכך למעשה ילד הבא במגע עם ביצי התולעים נדבק.

מה הם הסימנים?

הסימנים יכולים לבוא כולם יחדיו , יכולים להופיע לסירוגין, אך ברוב המקרים , הילד דווקא לא יתלונן ולא יחוש ברע ויש לשים לב היטב לכל שינוי קטן כמו שינוי באכילה ורצון להרבה מתוק.

1. הילד מגרד בטוסיק , בפי הטבעת.

2. הילד מגרד בשעות הערב יותר.

3.הילד קם באמצע הלילה ובוכה מאוד . בדרך כלל יתעורר לקראת חצות.

4. התולעים יוצאות "החוצה" בשעות הלילה. בשעות הלילה המאוחרות ניתן לראות את התולעים, כיוון שהן זוחלות לפי הטבעת. זו גם הסיבה מדוע הילד מרגיש גרד עז.

5. הילד מבקש לאכול הרבה , בעיקר מתוק.

6. הילד מתלונן על כאבי בטן, בעיקר בשעות הערב ובאמצע הלילה.

מה הטיפול??

תולעים הם טפיל שיש להשמידו.

ולכן הטיפול מתחלק למספר שלבים:

1. תולעים גורמים לאי נוחות רבה ובלילות הילד לא יכול לישון מרוב גירודים וכאבי בטן. לכן, כצעד ראשון יש להכחיד מיידית את התולעים . הדבר נעשה באמצעות תרופה הנקראת ורמוקס שהינה יעילה בהשמדת התולעים. היא מגיעה בצורת כדור או סירופ המותאם לילדים. לתרופה מיעוט תופעות לוואי, אם בכלל ונלקחת במנה חד פעמית (שזה יתרונה). במקרים מסויימים לאחר שהתולעים עדיין מציקות ולא כולן הוכחדו, ניתנת עוד מנה כעבור שבוע עד 10 ימים.

2. החלפת כל המצעים, מגבות, בגדים וכל מה שבא במגע עם הילד לפני הטיפול וזאת על מנת שלא תהיה הדבקה חוזרת לאחר הטיפול , שביצי התולעים יפקעו ויעברו דרך המצעים אל הילד.

3. תרופות "סבתא" למניעה.

כמו שנאמר, התולעים נטפלים למערכת העיכול ולכן יש לנקוט ב- 2 פעולות במקביל:

1. מניעה של מאכלים "המעודדים " את התנחלותם של התולעים ואשר מספקים להם איזור מחייה להתרבות. יש להימנע מאכילת פחממות, כמו סוכר ולחם, להימנע מחלב ומוצריו הנלווים. הדבר מאוד קשה לילד, כיוון שדווקא כשהתולעים משגשגים , לילד גובר הרצון למתוקים, אך הימנעות במשך מסםר ימיםף לאחר טיפול בורמוקס יעשה את העבודה.

2. אכילה של מזונות נוגדי דלקת ואשר עשירים בסיבים תזונתיים כגון: שום, גזר, בצל וגינגר . כמו כן, הרבות באכילת ירקות ופירות. אכילה של זרעי דלעת (30-50 זרעים) במשך מספר ימים, יעודדו סילוק של התולעים ממערכת העיכול.

תוך כמה זמן מחלימים והאם זה עלול לחזור?

לאחר טיפול במנה אחת של ורמוקס , כבר למחרת הילד ירגיש הטבה וכנראה גם יחלים מהתולעים לגמרי. במקרים מסויימים, בהם התולעים הינם "עיקשים" , מומלץ לתת עוד מנה לאחר 7-10 ימים, דבר אשר יכחיד אותם לגמרי.

לגבי חזרתם של הטפילים, לצערינו, תולעים נמצאים בקירבנו בצורות ובמקומות רבים וילדינו חשופים להם. אין ספק שאם מגיע לגן ילד אם תולעים שנשכב על מזרון ולאחריו ישכבו איתו עוד מספר ילדים, סביר להניח כי שאר הילדים יידבקו.

למזלינו, חוץ מאי נוחות והרבה הרבה כביסה , תולעים הן צרה קטנה....

 

להתיעצות עם רופאי ילדים כנסי לפורום ותייגי בפוסט רופא ילדים ואת שאלתך

 

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;

הצטרפי לקבוצות הוואטסאפ הייחודיות של אמא4אמא בחינם,וקבלי הטבות מפנקות ומוצרים ייחודים מתנת מגוון מותגים עבור אמהות והריון במיוחד בשבילך

X

בלחיצה על כפתור השליחה אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתקנון האתר ולתנאי השימוש
האתר מיועד לנשים בלבד.