3 שיטות להסרת כתמים בבגדי ילדים

כתמים מצטברים על בגדי הילדים בשגרה ובעיקר במהלך חופשות, טיולים ובילויים. למזלם של ההורים, יש לפחות 3 שיטות אפקטיביות שבעזרתן ניתן להתמודד עם סוגים שונים של כתמים. הנה המדריך המלא
3 שיטות להסרת כתמים בבגדי ילדים
 

הסרת כתמים דורשת תגובה מהירה. כתמים שלא מטופלים באותו רגע עלולים להסב לבגדים נזקים בלתי הפיכים וגורמים לכך שהצבע המקורי של הבגד ידהה. הבעיה היא שבגדי ילדים צוברים כתמים בתדירות גבוהה, בעיקר כאשר הם נמצאים בבילוי משותף עם חברים, מחוץ לבית או אפילו בטיפולים עם המשפחה. בנוסף, יש לבחור שיטות ניקיון לפי סוג הכתם. הסרת כתמי דם למשל שונה מהסרת כתמי מיץ ויש דרכים אחרות לגמרי להסיר כתמי בוץ.


אז מה השיטות הכי אפקטיביות להסרת כתמים ומתי צריך להכניס את הבגדים לתוך מכונת כביסה בתכנית ניקוי חזקה במיוחד? קבלו את הטיפים הבאים:  1. ניקוי לפי סוג הבד


הדרך הכי בטוחה להסיר את רוב סוגי הכתמים היא להתחיל בזיהוי של סוג הבד. כתמים על בגדי כותנה אפשר להסיר באמצעות השרייה במים, ייבוש וחום. הכותנה עמידה לתהליכים כאלה ובבגדים לבנים ניתן גם להשתמש באקונומיקה. אפשרות אחרת היא למרוח נוזל כביסה על הבגדים או להעדיף חומצות עדינות כמו מיץ לימון וחומץ.


לצורך השוואה, ניקוי צמר לא מתבצע בחום אלא עם נוזלי כביסה מתאימים ובמים פושרים בלבד. ניקוי של בד סינתטי נחשב נוח יותר כי הוא עמיד ברוב תכניות הכביסה, אך הסרת כתמים מבד משי מחייבת שטיפה של הבגד כולו וזאת על מנת שלא ליצור כתמי מים.  1. נוזל ייעודי להסרת כתמים


אפשר לקנות נוזל ייעודי להסרת כתמים ברשתות הגדולות ובחנויות עשה זאת בעצמך. יש להקפיד על הנחיות היצרן לפני שמשתמשים בחומר ולבצע את הצעדים הנכונים. בשלב הראשון כדאי להרטיב בעדינות את הכתם ולוודא שהוא כולו נרטב. בשלב השני מניחים את החומר הממס, מורחים אותו בתנועה כלפי חוץ ומניחים את הבגד על מגבת נייר נקייה. אחרי זה נותנים לבגד לנוח ושוטפים אותו גם מחומרי הכתם וגם מחומרי הניקיון.


היתרון של נוזל ייעודי להסרת כתמים מבגדי ילדים הוא התאמה לרוב סוגי הבדים. במקרים קיצוניים של כתמי זיעה, רטבים או דם אפשר להרטיב את הבגד במים קרירים לפני הטיפול ולכבס אותו בנפרד משאר הבגדים בערימה.  1. הסרת כתמי שמן


החשש העיקרי של ההורים הוא מפני הסרת כתמי שמן. למעשה מדובר על פתרון פשוט, כי אפשר להתיז על הכתם תרסיס מסיר כתמים ולהשהות אותו במשך שעה לפני שמכניסים אותו למכונת כביסה.


תכנית כביסה רגילה אמורה להספיק כדי להסיר את רוב כתמי השמן. במידה וזה לא עוזר, ניתן לשפשף את הבגד בסבון כלים בעזרת מטלית נקייה ולשטוף היטב לפני כביסה נוספת.

 

יש לכן עוד שיטות? לחצי כאן 
המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
 
 
המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;