סובלת מהפרעות שינה? זה הזמן להחליף מזרן

הפרעת שינה פוגעת באיכות החיים ובתפקוד היום יומי. הפתרון הוא בדרך כלל להחליף מזרן ולשפר בצורה דרמטית את איכות השינה. אבל איך יודעים מתי לעשות זאת ומה צריך לבדוק לפני שקונים מזרן חדש? הנה כל התשובות  
סובלת מהפרעות שינה? זה הזמן להחליף מזרן

 

איכות השינה שלנו נקבעת לפי שורה ארוכה של גורמים. היא מושפעת מסוג התאורה בחדר, מרמת העייפות, מהרגלי התזונה והפעילות הגופנית, ממערכת היחסים הזוגית ואפילו ממקום העבודה. הפרעות שינה נגרמות בגלל מצבים בריאותיים מסוימים והן פוגעות באיכות החיים. מי שלא ישן לפחות 6-7 שעות ברצף בלילה עלול לסבול מכאבי ראש, ירידה בתפוקה ובביצועים ותחושה כללית לא טובה.

 

מצד שני, רק מעטים מאתנו עוצרים לבדוק את סביבת השינה ולהבין האם ניתן לעשות משהו כדי לשפר אותה. הרבה פעמים אנחנו ישנים לא מספיק טוב, קמים לא מעט בלילה ולא יודעים למה. אחת הסיבות הנפוצות לכך היא מזרן לא תקין. הכי טוב להחליף מזרן כל 7 שנים, אבל יש עוד לפחות כמה סימנים שאליהם כדאי להתייחס.

 

כך תדעו מתי המזרן שלכם סיים את תפקידו

 

כאבי גב וצוואר מעידים על כך שהתמיכה של המזרן בעמוד השדרה לא מספיק טובה. אם כאבי הגב כרוניים ונמשכים זמן רב, יש לפנות לייעוץ מקצועי ולבדוק האם יש בליטה או שקע במזרן. חשוב לזכור שגם מזרנים מעולים סובלים מבלאי טבעי, שחיקה וירידה ביכולת התמיכה. השחיקה הטבעית היא סיבה מספיק טובה להחליף מזרן עוד לפני שמופיעים כאבי גב ובעיות בריאותיות בלתי הפיכות.

 

מעבר לכך, מומלץ להחליף מזרן כאשר מתעוררים מדי בוקר בתחושה שהשינה פשוט לא הספיקה. התעוררות עם כתפיים תפוסות, גוף נוקשה ותחושת עייפות היא לא טבעית ולא מחויבת המציאות. כדאי להחליף את המזרן כאשר המסגרת כבר לא קשוחה כמו בעבר וכאשר הוא מאבד את צורתו הטבעית. בנוסף, אם ישנים לילה אחד אצל חברים או בבית מלון ומרגישים הרבה יותר טוב מאשר בבית ? כנראה שאין ברירה אלא להחליף את המזרן בחדר השינה הפרטי.

 

איך בוחרים מזרן?

 

החלפת מזרן היא רק הצעד הראשון בתהליך ארוך של שיפור איכות השינה. בשלבים הבאים תצטרכו להשוות בין סוגי מזרנים, לנסות לזהות את היתרונות והחסרונות שלהם ולמצוא פתרון שינה שישרת אתכם על הצד הטוב ביותר לאורך זמן רב. כדאי להחליט מראש האם מעדיפים מזרן דו צדדי שניתן להפוך אותו כדי להאריך את חייו והאם עדיף להשקיע על מנת לייצר בשני הצדדים דרגות קושי שונות.

 

ההבדלים העיקריים הם בין מזרני קפיצים, מזרני לטקס ומזרני ויסקו. את ההבדלים ניתן לזהות בפרמטרים של הרכב חומר הגלם, תמיכה אורטופדית, נוחות, בלאי ובריאות. כמובן שככל שהמזרן איכותי ונוח יותר כך מחירו יעלה, אך זו השקעה משתלמת לטווח הארוך.

 

 

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;