כל מה שרצית לדעת על הריון לפי שבועות, חודשים וטרימסטרים-קראי

כשמנסים לחשב בדיוק באיזה חודש את בהריון מגלים שלא תמיד זה ברור למשל: שבוע 6+5 האם את בשבוע שבע או בשש? באיזה טרימסטר? אז כדי לעשות לך קצת סדר בבלאגן,ריכזנו הכל בטבלה וגם מענה על השאלות הכי נפוצות
כל מה שרצית לדעת על הריון לפי שבועות, חודשים וטרימסטרים-קראי

 

שבוע

חודש

טרימסטר

1-4

ראשון

5-8

שני

9-13

שלישי

14-17

רביעי

18-22

חמישי

23-27

שישי

28-31

שביעי

32-35

שמיני

36-40

תשיעי

באיזה חודש אני?

בעזרת הטבלה למעלה, ניתן להבין יותר טוב מה החודש שאת נמצאת בו. למשל את החודש הראשון להריון את סופרת מהשבוע הראשון ועד הרביעי, אבל עד שלא תסיימי 4 שבועות מלאים את לא באמת חודש בהריון. אבל את נחשבת בחודש הראשון במשך כל ה 4 שבועות הראשונים ובחודש תשיעי במהלך ה 4 שבועות האחרונים של ההריון.

האם חודש נחשב ארבעה שבועות?

אם נסתכל על לוח שנתי, חודש פברואר הוא החודש היחיד שהוא בדיוק 28 ימים, כל השאר הם 30, 31 ימים. בממוצע חודש הוא 4.3 שבועות. ולכן החודשים והשבועות הריון לא חופפים ומכאן כל הבלבול.

  האם הריון אורך תשעה או עשרה חודשים? 

40 שבועות זה קצת יותר מתשעה חודשים. אם המחזור האחרון שלך התחיל ה 1 לינואר את בעצם תלדי ב 8 לאוקטובר. ולכן זה יותר מתשעה חודשים.

מבט מדהים- תשעה חודשים ברחם

מה האורך של כל טרימסטר?

בגלל שלרב הנשים אין ממש את התאריך שבו התרחשה ההפריה ועל מנת ליישר קו עם כולם, מתחילים את הספירה החל מהיום הראשון של המחזור האחרון שלהן שזה בד״כ שבועיים לפני התאריך של הביוץ וההפריה. אבל גם אז זרע יכול לשרוד חמישה ימים ולחכות לביצית ולכן זה לא לגמרי מדוייק.

סרטון מה קורה לגוף במהלך ההריון

מה קורה לאברים שלך במהלך ההריון

מתי התאריך המדוייק שבו אני אמורה ללדת?

הרופא שלך סופר 280 ימים( 40 שבועות) עד הלידה. אבל רק 5% יולדות באמת בתאריך המשוער. רב הנשים יולדות שבועיים לפני ועד שבועיים אחרי התאריך.

את יכולה לחשב בעזרת המחשבון שלנו מתי התאריך המשוער שלך

רוצה לדעת מה קורה בכל שבוע הריון?-לחצי כאן


עדיין לא חברה בקבוצות וואטסאפ  של אמא4אמא? רוצה לקבל הטבות ומוצרים להתנסות?

 

הירשמי עוד היום ובחרי את הקבוצה שלך

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;

הצטרפי לקבוצות הוואטסאפ הייחודיות של אמא4אמא בחינם,וקבלי הטבות מפנקות ומוצרים ייחודים מתנת מגוון מותגים עבור אמהות והריון במיוחד בשבילך

X

בלחיצה על כפתור השליחה אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתקנון האתר ולתנאי השימוש
האתר מיועד לנשים בלבד.