חמשת כללי הזהב למעבר מיטבי של הילד לגן-קראי

המעבר לגן חדש הוא אירוע מרגש עבור הילד וההורה. זהו תהליך טבעי של התפתחות וגדילה אך יחד עם זאת המעבר עלול לעורר בנו ובילד מגוון רגשות ולעיתים אף חששות.  
חמשת כללי הזהב למעבר מיטבי של הילד לגן-קראי

הנה חמשת כללי הזהב למעבר מיטבי לגן החדש

1. מתווכים לילד את המציאות החדשה: חששות מתגברים בסיטואציות ובמקומות חדשים ולא מוכרים בהם יש מידה רבה של חוסר וודאות ועמימות. לכן בחופש טיילו עם הילד במסלול המוביל מהבית לגן החדש והכירו לו את הדרך. ככל שהדרך והסביבה יהיו מוכרים יותר עבורו כך מידת הביטחון שלו תגדל.

2 עשו הפרדה בין הרגשות שאתם מביאים אתכם לקראת למעבר לבין מה שהילד חווה ומרגיש: ילדנו מושפעים במידה רבה מהיחס שלנו למעבר. ילדנו קולטים את שפת הגוף שלנו וגם מסרים שנאמרים בצורה לא מפורשת.כשאנו מלווים את הילד למסגרת החדשה יש מפגש בין מה שהוא חושב ומרגיש לבין איך שאנו כהורים חושבים ומרגישים לכן חשוב שנדע לזהות "מה שלנו". מה אנחנו מביאים שאולי לא קשור ישירות לילד אלא לזיכרונותוחוויות שהיו לנו כילדיםולתחושות ולחששות שלנו כמבוגריםכשנעשה את ההפרדה נוכל לאפשר לילד מקום ומרחב להביע את הרגשות שלו.

3 מאירים את החוזקותשבילד.ילדים לומדים להסתכל על עצמם דרך העיניים של ההורים שלהם.לכן חשוב לראות ולהכיר, במיוחד לקראת המעבר למסגרת החדשה, בחוזקות של הילד. מצאו עם הילד חוזקה שכבר יש בו שתעזור לו במסגרת החדשה. למשל: הוא כבר יודע לצייר, לצבוע, לגזור, לשחק עם חברים, הוא רגיש, סקרן, חברותי, חכם. יש בילד שלכם כבר חוזקותשהם שלו ויעזרו לו במסגרת החדשה. האירו את החוזקות הללו ואמרו לו אותן.

" אתה מאוד חברותי זה יעזור לך להכיר חברים בגן החדש". "אתה יודע לצייר ולצבוע וזה יעזור לך בפעילויות בגן".

4. הכירו במהלך החופשה בין הילד לבין ילדים נוספים שילמדו אתו באותו גן. הפגישו אותו עם כמה חברים מס' פעמים במהלך החופש בבית או בגן המשחקים. כך הילד יגיע לגן ויפגוש פנים מוכרות דבר שיגביר את תחושת הביטחון שלו.

5. תנו לגיטימציה לכל רגש שהילד חווה לקראת המעבר: המעבר למסגרת החדשה מעורר בילדים מגוון רגשות: התרגשות, צפייה, חשש, כעס, שמחה, פחד. רגשות אלו טבעיים ונורמאליים לתהליך של מעבר ושינוי אותו חווים הילדים. תנו לגיטימציה לכל רגש ותגובה שעולים, זה מאוד מרגיע ומנרמל את המעבר. אמרו: " אני מבינה שאתה מתרגש לקראת המעבר לגן החדש", "אני רואה שאתה חושש שאתה לא מכיר את כל הילדים", "זה טבעי לפחד ולכעוס כשיש משהו חדש שלא מכירים".

בהצלחה במעבר למסגרת בתחילת השנה.

לירז סנה-אור

מדריכת הורים מוסמכת על ידי מכון אדלר

עובדת סוציאלית מזה 15 שנה

מתמחה ב- nlp ודמיון מודרך

נשואה ואמא לחמישה ילדים ( בגילאי הגן, בית ספר יסודי, חטיבת ביניים וגיל ההתבגרות)..

https://www.lirazseneor.com

טלפון: 050-9034430

עדיין לא חברה בקבוצות וואטסאפ  של אמא4אמא? רוצה לקבל הטבות ומוצרים להתנסות?

הירשמי עוד היום ובחרי את הקבוצה שלך

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;

הצטרפי לקבוצות הוואטסאפ הייחודיות של אמא4אמא בחינם,וקבלי הטבות מפנקות ומוצרים ייחודים מתנת מגוון מותגים עבור אמהות והריון במיוחד בשבילך

X

בלחיצה על כפתור השליחה אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתקנון האתר ולתנאי השימוש
האתר מיועד לנשים בלבד.