סובלת מנדודי שינה? הכתבה הזאת בשבילך!

רוב האימהות מתלוננות שאין להן מספיק שעות שינה, אבל מסתבר שיש גם כאלה שסובלות מבעיה הפוכה. נדודי שינה עלולים לפגוע באיכות החיים לא פחות מאשר מחסור בשעות שינה וכדאי לדעת מה צריך לעשות
סובלת מנדודי שינה? הכתבה הזאת בשבילך!


נדודי שינה גורמים לעייפות ולתפקוד לקוי במהלך שעות היום. ברשימת הקבוצות העיקריות של הפרעות שינה, נדודי שינה תופסים מקום של כבוד לצד ישנוניות יתר, הפרעות המתרחשות תוך כדי שינה והפרעות בתזמון השינה שקשורות לשעון הביולוגי. כמו כן, אימהות טריות מתלוננות בדרך כלל על היעדר שעות שינה ולא תמיד אלו שסובלו מבעיה הפוכה זוכות לתשומת הלב שמגיעה להן.

יש לזכור שנדודי שינה פוגעים באיכות החיים לא פחות מכל הפרעת שינה אחרת. מי שסובלת מנדודי שינה עלולה לחוות קושי להירדם, שינה לא רציפה והתעוררות מוקדמת. גם עייפות מוגברת לאחר מספר סביר לכאורה של שעות שינה עלולה להעיד על בעיה קלינית. עם זאת, מי שלא ישנה מספיק בגלל נסיבות החיים לא תיחשב לאחת שסובלת מנדודי שינה אלא פשוט ממחסור בשינה.

טיפים וטיפול בנדודי שינה

יש כמה דברים שאפשר לעשות כדי לטפל במצב של נדודי שינה. ראשית, חשוב לישון רק לפי הצורך ועד שמרגישים רעננים. כדאי ללכת לישון ולקום בשעות קבועות, להימנע מקפאין החל משעות הצהריים ולהימנע משתיית אלכוהול בסמוך לשעת השינה. מומלץ גם להימנע מעישון במיוחד בערב ולשמור על חדר שינה נטול גירויים.

פעילות גופנית של 20 דקות ביום ו-5 שעות לפני השנה יכולה לעזור לך להירדם. בנוסף, הימנעי לחלוטין משינה במהלך היום ובמיוחד לא החל משעות הצהריים. במידה ואת מרגישה פחד לא להירדם, אל תיכנסי למיטה עד שתרגישי רצון עז לישון. כמו כן, נסי להימנע לגמרי משימוש במיטה לטובת קריאה, צפייה בטלוויזיה או אכילה.

אין טעם שתישארי במיטה ערה למשך יותר מ-20 דקות. כדאי לקום בעזרת שעון מעורר בכל בוקר כולל סופי שבוע, להגביל את שעות השינה כדי להחזיר את השעון הביולוגי לתפקוד תקין ובמקרים מסוימים להתייעץ עם רופא משפחה לגבי תרופות שינה ייעודיות.

מה קורה בחדר השינה שלך?

הדברים הקטנים יכולים לעשות הבדל גדול באיכות השינה ולעזור לך להתמודד גם עם נדודי שינה קשים במיוחד. אם את נמצאת בזוגיות, סביר להניח שהגיע הזמן להשקיע במזרון או מיטות זוגיות ולא להתפשר על תמיכה אורטופדית. ודאי שנוח לך להיכנס למיטה ושיש לך את התנאים המושלמים להירדמות מהירה ושינה ארוכה.

שמרי על חדר השינה שלך ממוזג, נעים וחשוך. בחרי פעילות שמרגיעה אותך לפני השינה וכך תוכלי לשחרר לחץ. אם נוצרה אצלך סיטואציה של פחד מפני קושי להירדם, צאי מהמיטה ולכי לסיבוב ברחבי הבית. נשמי עמוק וחזרי למיטה רק כאשר את מרגישה את העייפות מזדחלת באיטיות.

 

 

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;