קשיים גופניים בביצוע מטלות יום יומיות הם לצערנו חלק בלתי נפרד מהלידה. עם זאת, תוכלי להתמודד איתם בקלות באמצעות אביזרי עזר נוחים ונגישים. הנה כמה מהם
כיצד להתמודד עם קשיים שאחרי הלידה?

 

לידה כרוכה במאמץ פיזי ונפשי אדיר. היא משפיעה על הגוף בצורה דרמטית וגם מלווה מטבע הדברים בשורה ארוכה של קשיים. חלק מהקשיים עשויים לבוא לידי ביטוי במטלות יום יומיות ובפעילויות שגרתיות לחלוטין. קשיים אלו לא בהכרח מעידים על בעיה רפואית, כי בדרך כלל הם פשוט מהווים חלק בלתי נפרד מתהליך ההתאוששות של הגוף.

 

מצד שני, לא חייבים לסבול מהקשיים שאחרי הלידה ויש לא מעט דרכים להקל עליהם. הנה למשל כמה אמצעי עזר חיוניים:

 

1. שמן שקדים לטיפול בתפרים

 

אחת הדרכים הטובות ביותר לטפל בתפרים אחרי לידה היא למרוח שמן שקדים. השימוש בשמן שקדים כולל עיסוי עדין של האזור ולרוב הוא מומלץ עוד בשעות של ההכנה ללידה. ניתן לרכוש את שמן השקדים בחנויות הפארם או בחנויות הטבע השונות המפוזרות ברחבי הארץ.

 

2. תחבושות היגייניות מיוחדות לדימום

 

נשים אחרי לידה מקבלות כבר בבית החולים תחבושות היגייניות מיוחדות לדימום. עם זאת, מומלץ לרכוש מראש סוג נוח של תחבושות כאלה ולא לחכות לרגע האחרון. השימוש בתחבושות היגייניות זהה לשימוש בתחבושות רגילות אבל התפקיד שלהן שונה. התחבושות מקלות על תחושת הכאב אחרי הלידה והן מאפשרות שמירה על היגיינה ברמה גבוהה מאוד.

 

3. משחה לפטמות פצועות וכרית הנקה

 

חלק מרשימת הציוד אחרי הלידה מוקדשת להתמודדות עם תופעות הלוואי שמלוות את ההנקה. בהקשר הזה מומלץ לקחת בחשבון בעיקר את היתרונות של משחה לפטמות פצועות וכרית הנקה לתמיכה אורטופדית בגב. סביר להניח שתלמדי מהר איך להניק את התינוק בלי לסבול מפטמות רגישות, אבל הכרית תמשיך לשמש אותך עוד זמן רב.

 

4. כרית ישיבה למניעת טחורים

 

כרית ישיבה לטחורים ופצעי לחץ היא למעשה כרית ישיבה אליפטית. הכרית עשויה פוליאוריתן מוקצף ועליה מלבישים כיסוי בד גמיש ובעל התנגדות בריאה. בעזרת הכרית ניתן להקל על הטחורים שמלווים את השבועות הראשונים לאחר הלידה. הכרית מומלצת גם להתמודדות עם בעיות בפי הטבעת, היא מונעת צניחת רחם ומתאימה לנשים שסובלות מפצעי לחץ.

 

השימוש בכרית למניעת טחורים נוח ואינטואיטיבי. נשים אחרי לידה יכולות להתחיל להשתמש בכרית כבר בבית החולים או בבית. הכרית משמשת נשים בחופשת לידה ומתאימה למי שסובלת מטחורים באופן כרוני.

 

5. תחתונים סופגים למניעת בריחת שתן

 

תחתונים סופגים לנשים מותאמים לצרכים של אימהות טריות. התחתונים מיועדים לנשים שסובלות מבריחת שתן קלה והם דקים במיוחד. התחתון בנוי בצורה שמתאימה לגוף האישה והוא מקנה תחושת ביטחון גם ביציאה מהבית. בעזרת התחתון אפשר לנהל אורח חיים חופשי עד חזרה מלאה לשגרה ולתפקוד.

 למעבר לפורום אמהות

 

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;