3 סיבות להשתמש בחדר הילדים כחדר הביטחון

הורים שמתלבטים היכן למקם את המרחב המוגן צריכים לתת עדיפות לחדר הילדים. זהו החדר הכי שמח בבית, הוא מרכז בתוכו את הילדים לכל אורך שעות היום והוא נבנה על פי תקנים חדשים עם פתרונות סינון אב"כ מתקדמים  
3 סיבות להשתמש בחדר הילדים כחדר הביטחון
הנחיות פיקוד העורף קובעות כיצד יש להתנהג בזמן אזעקה וכדאי להכיר אותן על מנת לשלב מרחבים מוגנים בתוך בתים פרטיים. מרחב מוגן יכול להיות ממ"ד (מרחב מוגן דירתי), ממ"ק (מרחב מוגן קומתי), מקלט, חדר פנימי או חדר מדרגות. הממ"ד הוא המרחב המוגן הנפוץ והמומלץ ביותר, כי יש לו קירות חזקים ודלת וחלון מברזל. בזמן אזעקה צריך ללכת למרחב המוגן הקרוב ביותר ולסגור את הדלת. יש להישאר במרחב המוגן 10 דקות ולאחר מכן ניתן לחזור לשגרה.

הורים מתלבטים לא מעט לפני שהם מחליטים באיזה חדר בבית להשתמש כמרחב מוגן דירתי. ההמלצה העקרונית היא לעשות זאת בחדר הילדים, בעיקר בגלל הסיבות הבאות:

1. חדר הילדים הוא החדר הכי שמח בבית

כדאי להשתמש בפתרונות יצירתיים ולהמתיק את הימים המתוחים שהפכו לחלק מהמציאות היום יומית שלנו. אפשר לעשות זאת למשל באמצעות הפיכת חדר הילדים לחדר הביטחון, בעיקר כי הוא החדר הכי שמח בבית. החדר הוא מטבעו צבעוני, עם הרבה גירויים ועם הסחות דעת לילדים ולמבוגרים כאחד. הסחות הדעת יכולות לסייע לשהות בחדר המוגן ולמנוע תחושת תסכול ועצבים גם מילדים קטנים.

מומלץ שכל בני המשפחה יכירו את הנחיות ההתנהגות בזמן אזעקה. כדאי להסביר לילדים את ההיגיון בבחירה בחדרם כמרחב המוגן, כמו גם את חשיבות הכניסה אליו בשעות חירום. בנוסף, יש להצטייד בפריטים כמו תאורת חירום, רדיו עם סוללות וערכת עזרה ראשונה. במהלך השגרה ניתן לשמור את הפריטים באחד הארונות של חדר הילדים כדי למנוע מתחים מיותרים.

2. הילדים כבר נמצאים בממ"ד ? גם באמצע הלילה

הצורך בחדר ביטחון מתעורר לעיתים באמצע הלילה ולכן חדר הילדים יהיה הנגיש והנוח ביותר. הילדים כבר נמצאים בתוכו ואפילו לא צריך להעיר אותם כדי להישמע להנחיות פיקוד העורף.

הורים שמשתמשים בחדר הילדים כחדר ביטחון חוסכים זמן, מונעים מעצמם דאגות מיותרות ויכולים להבטיח חוויה סימפטית יותר. במילים אחרות, אם הילדים כבר ישנים בחדר המוגן, יש להורים דאגה אחת פחות בעת הצורך.

3. מדיניות בנייה חדשה

בזכות התקנות החדשות המונהגות על ידי פיקוד העורף ותודות להתפתחויות טכנולוגיות מרשימות, חדר הביטחון כבר לא צריך להיות מאיים. אפשר לעצב אותו עם חלונות רגילים, תריסים ודלת כמו שאר החדרים.

חוץ מזה, מדיניות הבנייה היום מביאה לשינוי בשימוש במסכות אב"כ. על מנת לקבל טופס אכלוס בעת בניית בית חדש אפשר להתקין את אחד ממגוון פתרונות סינון אב"כ המוצעים בשוק ולהעלות את ערך הנכס. 
המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;