מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים דירה חדשה?

  מחפשים אחר דירת החלומות? רוצים לדעת מה הם הנושאים העיקריים אותם מומלץ לבדוק במסגרת רכישת דירה חדשה למגורים? הגעתם למקום הנכון! בשורות הבאות ריכזנו עבורכם רשימת נושאים אותם מומלץ לבדוק במהלך החיפושים שלכם אחר דירת החלומות, ואין זה משנה אם אתם עומדים לרכוש דירה חדשה מקבלן או דירת מגורים ?יד שנייה.
מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים דירה חדשה?
לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן

בענף הנדל"ן, אחד הפרמטרים החשובים ביותר הוא מיקום הדירה, ולכן עוד בטרם ראיתם את דירת המגורים הממתינה לכם באזור מגורים מסוים, אנו ממליצים לכם לבחון את היטב את סביבת המגורים ההיקפית. בדקו מה הם השירותים הקהילתיים העומדים לרשותכם בסביבה והאם הם מותאמים לצרכי המשפחה שלכם (בתי ספר, גני ילדים, קופת חולים, מתנ"סים וכדומה). במקרים בהם אתם עתידים לרכוש דירת מגורים חדשה מקבלן באזור שעדיין לא זכה לפיתוח, אנו ממליצים לכם לבדוק באמצעות אגף הבינוי וההנדסה של הרשות המקומית את תכניות הפיתוח של סביבת המגורים העתידית.

תגיד לי מי הם השכנים שלך ואומר לך מי אתה

משפט ידוע טוען שטוב שכן קרוב מאח רחוק, והמשפט מקבל משנה תוקף במקרים בהם אתם מחפשים אחר דירת מגורים במבנה מגורים משותף. הקפידו לבדוק מי הם השכנים המאכלסים את המבנה, האם פרופיל המשפחות המתגוררות במבנה זהה לשלכם וכדומה.

דירה חדשה מקבלן

במידה ואתם עומדים לרכוש דירת מגורים חדשה מקבלן, אנו ממליצים לכם לבדוק את הנושאים הבאים: האם המחיר הנדרש עבור הדירה הינו מחיר סביר והגיוני לאזור (תוכלו לבדוק זאת באמצעות בירור בנוגע לרמת המחירים באזור הן בבנייה חדשה והן בדירות היד שנייה), בדקו האם הקבלן המבצע רשום בפנקס הקבלנים ומה הוא הניסיון המקצועי שלו בייזום פרויקטים למגורים, בדקו היטב את המפרט המוצע לכם בדירה, בדקו מה הם התנאים לעריכת שינויים כאלו ואחרים בתכנית הדירה המוצעת לכם.

רגע לפני האכלוס

רגע לפני אכלוס הדירה, ושוב אין זה משנה אם מדובר בדירה חדשה מקבלן או דירת מגורים יד שנייה, הקפידו לבדוק היטב את שטח הדירה וודאו שכל מה שהובטח לכם בעל פה או באמצעות חוזה המכירה אכן עומד לרשותכם, בדקו האם קיימים ליקויי בנייה או ליקויים דירתיים המחייבים את בעל הנכס או הקבלן לתיקונים עוד בטרם מסירת מפתח.

כמו כן, אנו ממליצים לכם לברר (עוד בטרם האכלוס) את תעריפי ביטוח הדירה: מבנה+ תכולה. כיום, כל חברות הביטוח הגדולות, לרבות, חברות הביטוח הישיר דוגמת AIG, מעמידות לרשותכם פוליסות דירה המותאמות לסוג הדירה אותה רכשתם, גודלה, מיקומה והתכולה העומדת לרשותכם.

מעבר לכל הסעיפים המופיעים לעיל, אנו ממליצים לכם לקיים סקר שוק השוואתי מקיף וממצה באזור בו אתם עתידים לרכוש דירה, וזאת על מנת לבחון את כל החלופות העומדות לרשותכם באזור. 
המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;