מדוע חשוב לשתות מים במהלך ההריון?

 בשעה טובה ומוצלחת נקלטת להיריון, וזה הזמן להרוות את גופך במים לאורך כל שעות היום ולאורך כל תקופת ההיריון. על חשיבות צריכת המים במהלך תקופת ההיריון בכתבה שלפניכן.
מדוע חשוב לשתות מים במהלך ההריון?
המים הם חיים...

המים הם אחד מהמשאבים החיוניים ביותר לחיינו, ובמהלך תקופת ההיריון הם למשאב ממנו ניזונים גם האם, גם העובר, גם השליה וגם מי השפיר, וכפועל יוצא מכך, המים מהווים במהלך תקופת ההיריון כ-60 ממשקל גופה של האישה ההרה. לאורך כל תקופת ההיריון, ובעיקר בשני השלישים האחרונים של ההיריון (מחודש שלישי ואילך), כמות הנוזלים בגופה של האישה ההרה הולכים וגדלים, והם אלו המאפשרים לעובר בגופה לגדול ולהתפתח. מים המהווים כמחצית ממשקל התאים בגוף האדם, מהווים משאב חיוני והכרחי לגדילת העובר והתפתחותו התקינה לאורך כל תקופת ההיריון.

חשוב שתדעי: מחסור במים במהלך תקופת ההיריון עלול להוביל לסימני התייבשות הכוללים בין היתר: עייפות, עצירות, חוסר שיווי משקל, כאבי ראש וכדומה.

מה היא כמות הנוזלים המומלצת לנשים בהיריון?

נשים בהיריון, נזקקות ל-6 עד 10 כוסות מים ביום, כאשר בשליש האחרון של ההיריון (מחודש שישי ואילך) מומלץ להגדיל את הכמות ל-12 כוסות מים במהלך היום. יחד עם זאת חשוב לציין ששתיית משקאות תוססים הכוללים סוכר וקלוריות איננה מומלצת במהלך תקופת ההיריון, בדומה לשתיית קפאין (תה, קפה). מעבר לתרומה המיידית בצריכת המים לעובר אותו אתן נושאות בגופכן, הפקדה יתרה על שתיית מים לאורך תקופת ההיריון תסייע לכם להתמודד עם תופעות שונות הנלוות להיריון דוגמת:

  • בחילות- בשליש הראשון של ההיריון, הבחילות וההקאות מהוות חלק בלתי נפרד מהיריון אצל רוב הנשים. צריכה של 2.5 ל-3 ליטר מים במהלך היום, תקל על הבחילות ואף תמנע אותן.
  • שלשולים- נשים רבות מדווחות על שינוי ביציאות במהלך תקופת ההיריון. ברוב המקרים, ההורמונים בגוף האישה מגבירים את פעולת העיכול ועלולים להוביל לשלשולים. הקפדה יתרה על שתייה של מים בכמות מספקת תצמצם את תדירות היציאות.
  • עייפות- נשים רבות מתלוננות על עייפות תמידית לאורך תקופת ההיריון. עייפות זו נגרמת בשל השינויים הפיזיולוגיים אותם חווה הגוף, ועל מנת להתמודד איתה מומלץ לצרוך מים בכמות מספקת.

כיצד תוכלו להגביר את צריכת הנוזלים במהלך תקופת ההיריון?

גם אילו מביניכן המקפידות על משמעת מים בימים כתיקונים, יתקשו להתמיד בשתייה מרבית של 10 כוסות מים ביום, ולכן מומלץ להרגיל את גופכן לצריכה מרבית של מים. לצורך כל אנו ממליצים לכם להצטייד בבקבוק מים אישי (750 מ"ל עד 1.5 ליטר) אשר ילווה אתכם לאורך כל היום. הקפידו למלא ולרוקן את הבקבוק (לגופכן) בין פעמיים ל-שלוש במהלך היום (תלוי בגודל הבקבוק). כמו כן, אנו ממליצים לכן להרגיל את גופכן לצריכת מים מייד לאחר היקיצה בבוקר ולפני השינה. במהלך היום, הניחו על שולחן העבודה או שולחן הסלון בביתכם קנקן עם מים ולגמו אחת לשעה כוס לרוויה.

במידה ואתן מתקשות לצרוך מים בתדירות גבוהה לאורך היום, הוסיפו למים עלי נענע או פלח של לימון או כל פרי הדר אחר אותו אתן אוהבות. 
המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
 
 
המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;