מתלבטים אם לרכוש רכב חדש או משומש?

בדיקות ומחקרים שנעשו בישראל גילו כי הישראלי הממוצע נוהג להחליף את רכבו מדי 3 וחצי שנים בקירוב. עוד נקבע כי בכל קצת פחות משתי דקות נמכר רכב בישראל, חדש או משומש.  
מתלבטים אם לרכוש רכב חדש או משומש?

זוהי גם אחת הנקודות שרוכשים רבים מתקשים להחליט לגביה: האם לבחור ברכב "מהניילונים" עם ה"0? המהפנט בלוח הקילומטראז', או שמא לבחור באחר במצב מצוין, אך עם היסטוריה כלשהי של נסיעה בכבישי ישראל? בשורות הקרובות ננסה לסייע לכם להגיע להחלטה נכונה עבורכם.

שיקולים כלכליים

העניין הכלכלי הוא גולת הכותרת של ההחלטה. רכבים חדשים יהיו לנצח יקרים יותר, ועל כך אין כל עוררין. גם העובדה שירידת ערכו של רכב חדש גבוהה משמעותית מזו של רכב משומש ברורה כשמש. רכב חדש ממוצע יאבד כ-20-25% מערכו בתוך 3-4 שנים מיום קנייתו. מנגד, הנתונים מוכיחים כי במרבית המכוניות החדשות, צריכת הדלק נמוכה יותר, לעיתים בעשרות אחוזים. כמובן שהסיכויים שרכב חדש יבלה בין מוסכים קטן לעומת רכב משומש. בשורה התחתונה, מבחינה כלכלית, רכב חדש יקר יותר. גם בעת הרכישה, ולרוב גם בכל הקשור אל העלות החודשית השוטפת. מצד שני, ברור שאתם מקבלים "מוצר" טוב יותר...

ההיבט הפסיכולוגי

הגענו להיבט הפסיכולוגי. כולנו רוצים לקנות חדש, וכמה שיותר. החל מריהוט לדירת הסטודנטים, דרך מוצרי אלקטרוניקה ומחשבים ועד לצמד הרכישות המשמעותיות של חיינו: רכב ודירה. אין לזלזל באלמנט הפסיכולוגי, ומנגד, חשוב לתת לרציונל נדבך משמעותי יותר בקבלת ההחלטה. וכך, אם רכישת רכב חדש תגרום לכם להיכנס להרפתקת הלוואות משמעותית ולא רצויה; אם צפי הנסיעה ברכב נמוך (אלף קילומטר ומטה בחודש); אם מהיכרותכם עם עצמכם אתם יודעים שבחלוף שבועיים בדיוק תעבור לה ההתלהבות הראשונית מרכישת הרכב החדש, אז נמליץ בחום לשקול בחיוב רכישת רכב משומש דווקא.

נקודות חשובות אותן יש לקחת בחשבון

ישנן נקודות נוספות שעשויות לסייע לכם בהחלטה האם לרכוש רכב חדש או משומש:

  • ביטוח חובה לרכב - מחירי הביטוחים יהיו לרוב גבוהים יותר כאשר מדובר ברכב חדש. ההבדל מסתכם במאות שקלים ואף יותר מדי שנה.
  • בטיחות- אמנם גם רכב משומש ניתן לבדיקה ממוחשת מעמיקה, אך אין זה סוד כי רכבים חדשים, אשר עברו בדיקות מעבדה מקיפות של היצרן וגורמים בינלאומיים האחראים על הנושא, הינם בטוחים יותר. שלוות הנפש תחת הידיעה כי מערכות הבלימה, כריות האוויר, מניעת ההחלקה (ABS) וכו' שווה הרבה עבור רוכשים רבים.
  • בחירה אישית- ברכישת רכב חדש, באפשרותכם לבחור את כל הפרטים הקשורים לרכב, החל מריפוד, דרך מערכת השמע וכמובן, צבע האוטו. ברכב משומש תאלצו להתפשר על הקיים.
  • תנאי מימון- על מנת "לפתות" לקוחות לרכוש רכבים חדשים, תנאי המימון בסוכנויות הרכבים טובים מאי פעם. ישנם רכבים חדשים שניתן לרכוש ללא שום מקדמה! מצד שני, זכרו שלעיתים מדובר באשליה מסוכנת, מה גם שרכבים משומשים נמכרים אף הם בתנאים מצוינים ובפריסת תשלומים רחבה.

ולסיום, עצה אישית. אל תחששו להתייעץ עם מביני עניין. זה יגביר משמעותית את הסיכוי שלכם לקבל החלטה נבונה. קנייה נעימה!


 
המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
 
 
המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;