אם בעבר, הקריירה ומסלול הלימודים של האישה נעצר כאשר היא התחתנה והתחילה ללדת ילדים, כיום הגישה שונה וישנה אפשרות ללמוד גם במתכונת ערב וימי שישי ולהמשיך את לימודי התואר המתקדמים וכך גם להתקדם במקום העבודה.
אמא, את לא צריכה להפסיק לשאוף קדימה
תמיכה מהילדים ומהבעל

שנים על גבי שנים קיים ויכוח שעיקרו הוא האם אישה יכולה להיות קרייריסטית ולגדל משפחה, או האם אישה צריכה לבחור רק באחד מהדברים. אם בעבר, הייתה הסכמה שברגע שאישה מביאה את הילד הראשון לעולם היא מתחילה להקדיש את מרב תשומת הלב למשפחה שלה ולא לקריירה או ללימודים, כיום המצב השתנה וניתן לראות נשים רבות עם ילדים משתלבות במשרות ניהול וממשיכות בלימודיהם האקדמאיים. התמיכה של המשפחה בכך, ההתחשבות של הילדים והמסלולים הנוחים כל כך לנשות משפחה ונשים עובדות, הם אלו שהפכו את הדבר לאפשרי.

מאפשרים לימודים בתנאים נוחים

אם החלטתם שאתן מעוניינות להמשיך וללמוד לתעודת תואר MBA במכללה אקדמית , חשוב מאוד שתמצאו את אותו מוסד לימודי שמתאים לכם וזה שיאפשר לכם למזג את הלימודים יחד עם חייכם. כל אחת מאתנו יודעת כי יש שלב מסוים בחיים בו חייבים לדאוג לכך שכל פיסות החיים מתחברות לפאזל אחד גדול ומרשים וכך בדיוק יש להתייחס אל מסלול הלימודים שלכם. הדברים אותם יש לוודא מראש הם:

  • מוסד מוכר- יש לבחור במוסד להשכלה גבוהה שמוכר על ידי המל"ג.
  • שכר לימוד- יש לוודא שמדובר על מכללה שמציעה לכם מסלול לימודים לתואר שני בעלות של שכר לימוד אוניברסיטאי. חשוב לוודא שיש אפשרויות נוחות בכל הקשור אל מימון, כלומר שיש אפשרות של מלגות מכל מיני סוגים, אם מדובר על מלגות הצטיינות, סיוע כלכלי ועוד.
  • תנאים- יש לוודא שהמרצים שמעבירים את השיעורים הם מרצים ידועים בתחומם ובעלי ניסיון רב. בנוסף, חשוב מאוד לוודא שהמקום בו תלמדו יהיה מקום אליו יהיה לכם נוח להגיע, הכיתות יהיו קטנות אך חדישות ובכל כיתה יהיה הציוד הדרוש לכם על מנת ללמוד בתנאים הטובים ביותר.
  • מתכונת לימוד- יש לוודא שמוצעת מתכונת לימוד שמתאימה לכם, כמו למשל פעמיים בשבוע במתכונת ערב ויום שישי במתכונת בוקר או מתכונת של יום חמישי אחר הצהרים ויום שישי ועוד.

תחום לימודים שמתאים לכן

דבר חשוב נוסף הוא בחירת תחום לימודים לתואר שני. יש לכן אפשרות לפנות אל יועץ לימודים של המוסד הלימודי וזה ישמח לייעץ לכם בדבר המסלול שמתאים לכם או אם אתן יודעות מראש מהו המסלול אליו אתן מעוניינות להירשם, יש לוודא שהוא נלמד באותה מכללה אליה אתם מעוניינים להירשם ושאתן אכן עומדות בתנאי הקבלה. חשוב לזכור שתואר שני הוא תואר התמחותי ולכן חשוב מאוד להיות בטוחים לגבי מסלול הלימודים של התואר. בנוסף, ההחלטה ללמוד לתעודת תואר שני יכולה לתרום לכן רבות במקום העבודה, אם מבחינת קידום מקצועי ואם מבחינת שכר חודשי גבוה יותר.

לסיכום, נכון להיום כל אישה שמעוניינת להמשיך את לימודי התואר השני יכולה לעשות זאת. יש מסלולי לימוד בשעות הערב שמאפשרות לאישה להמשיך ולעבוד ולדאוג למשפחתה בשעות היום ואפשרות של קבלת מלגת לימודים ותנאי מימון נוחים, דבר שהופך את האפשרות ללמוד לריאלית ביותר. 
המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;