עיסוי תינוקות: אתה חייבים את זה לתינוק שלכם

שיטת העיסוי היא אמנות עתיקה.המגע חשוב לתינוק (בעצם למי לא) ובטח בשנת החיים הראשונה. העיסוי תורם לתחושת רוגע הנובעת ממגע מתמשך עם ההורה,מרגיע את התינוק ומסייע בפעולת המעיים.מחקרים מראים שיש לעסוי השפעה על המערכת החיסונית של התינוק ומקל על כאבי בטן וגזים ומחזק את הקשר בין ההורה והתינוק וגם מסייע לתקשורת וקרבה בין ההורה/מטפל והתינוק.  
הכל אודות עסוי תינוקות
 
העיסוי מתחיל עוד ברחם,כבר בשבוע 8 (למרות האורך הקטן של התינוק,רק 3 ס״מ), יש לתינוק חוש מישוש והוא מרגיש את המגע התמידי של המיים סביב העור שלו ושק מי השפיר שעוטפים את כולו. כשהוא גדל גם הרחם מתהדק סביבו וכל אלה נותנים לתינוק מעין תחושת עיסוי נעימה ומוכרת.3 החודשים הראשונים של התינוק מחוץ לרחם, הם המשך ישיר של התקופה הכל כך מוכרת ובטוחה עוד מתקופתו ברחם (לא סתם התקופה הזו נקראת הטרימסטר הרביעי).
 
את התחושה המוכרת הזו חשוב שנחזיר לתיחנוק גם מחוץ לרחם כדי שהתינוק יכיר את גבולות הגוף שלו ויתרגל לעולם שמחוץ לרחם. העיסוי הוא העברת מסר חוזר על גבולות הגוף.
כדולה ומדריכת עיסוי תינוקות אני רואה קשר ישיר בין התקופה ברחם, הלידה והחיים מחוץ לרחם. אני מאמינה ביכולת המגע ובטכניקת העיסוי בהתייחס לכל הדברים שציינצי קודם.
העיסוי הוא מתנה להורה ולתינוק, זמן נעים,איכותי,חוויתי וכיפי.
 
עיסוי תינוקות מורכב מסדרת תנועות החוזרות על עצמן בכל אזור בגוף.
רגליים, ידיים,בטן,גב פנים וראש.
 
  • תמיד נתחיל את העיסוי עם בקשת אישור מהתינוק שלנו,ע״י יצירת קשר עין כמובן, את העיסוי נבצע עם שמן שקדים שהוא המומלץ ביותר לעיסוי, נשים לב כי התינוק שלנו לא עייף,רעב או שהחיתול לא נקי.
  • מומלץ אחרי האכלה מבקבוק לעסות רק לאחר 20 דק׳ ואחרי הנקה אין בעיה לעסות מיד
  • אחרי חיסון לא נעסה 48 שעות ואם התינוק שלנו חולה במחלת חום נשאיר את העיסוי לזמן שירגיש טוב יותר, אין זה אומר שבזמן שהתינוק שלנו חולה או אחרי החיסון לא להמשיך ללטף, למשש ולגעת בתינוק שלנו מגע מלא בחום ואהבה- זה תמיד רצוי ונחוץ לתינוק שלנו.
  • אני ממליצה לשלב את העיסוי בזמן שנוח עבורנו ועבור התינוק שלנו, למשל : עיסוי בטן לשלב אחרי ההחתלה, התינוק כבר ללא בגדים וזה זמן נוח לבצע את העיסוי, אפשר כמובן להמשיך גם לעיסוי
  • רגלים.

הכי חשוב היו קשובות לתינוק שלכן, איזה תנועות נעימות לו ומתי הזמן האידיאלי עבורו לעיסוי

050-7565610 בת-אל הרמן, דולה, מדריכת הכנה ללידה ומדריכת עיסוי תינוקות

 
המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;

הצטרפי לקבוצות הוואטסאפ הייחודיות של אמא4אמא בחינם,וקבלי הטבות מפנקות ומוצרים ייחודים מתנת מגוון מותגים עבור אמהות והריון במיוחד בשבילך

X

בלחיצה על כפתור השליחה אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתקנון האתר ולתנאי השימוש
האתר מיועד לנשים בלבד.