הגמילה צריכה להפוך לחוויה

שלב הגמילה מחיתולים הינו שלב חיוני בחייו של כל תינוק. במאמר זה נסביר את כל הנקודות החשובות אודות גמילה של ילדכם מחיתולים ונספק טיפים כיצד לבצע את הדבר בנועם כך שהוא יהפוך לחוויה משפחתית אחת גדולה.  
הגמילה צריכה להפוך לחוויה
שלב הגמילה מחיתולים הינו שלב חיוני בחייו של כל תינוק. במאמר זה נסביר את כל הנקודות החשובות אודות גמילה של ילדכם מחיתולים ונספק טיפים כיצד לבצע את הדבר בנועם כך שהוא יהפוך לחוויה משפחתית אחת גדולה.

 

מתי הגיע הזמן?

מומחים רבים טוענים שגמילה מחיתולים צריכה להיעשות מגיל שנתיים ועד גיל שלוש (יש גם כאלו שטוענים שניתן להתחיל את הגמילה בגילאים קטנים יותר). כיוון ששלב זה אינו יכול להיעשות ללא המעורבות של ההורה ומדובר על שלב חשוב מאוד, כל הורה מעוניין להתחיל אותו כמה שיותר מוקדם ולסיים אותו כמה שיותר מוקדם ובצורה מוצלחת. כאן, חשוב להבין שלמרות הרצון הטוב להתחיל ולסיים עם התהליך לא תמיד הילד מוכן לשלב זה והמוכנות של הילד שלכם היא זאת שתיקבע מתי להתחיל בתהליך הגמילה. הגמילה תתחיל כאשר הילד יתחיל להתעניין בכל הקשור אליה. ברגע בו הוא יתחיל לספר על ילדים בגן שעושים את צרכיהם בשירותים או שגם הוא מעוניין בתחתונים כמו לחבר אחר שלו. ברגע בו יש מוכנות ובשלות של הילד לגמילה, התהליך יהיה מוצלח.

 

חשוב לדעת- בנים ובנות

יש הבדלים משמעותיים בכל הקשור אל תהליךגמילה מחיתולים בין בנים לבנות. ההתפתחות הרגשית של הבנים איטית יותר מהבנות ולכן ברוב הפעמים גיל הגמילה הוא מאוחר יותר ובתהליך הגמילה יש יותר פספוסים. דבר נוסף אותו יש לקחת בחשבון הוא שבנים צריכים לתרגל כיצד לעשות את צרכיהם לא רק בישיבה אלא גם כיצד לעשות פיפי בעמידה. יש להתחיל את תהליך הגמילה רק כאשר הילד מביע רצון לעשות זאת, כאשר הוא מודיע לכם שהחיתול שלו מלוכלך וצריך להחליף לו, כאשר הוא מבין מה התפקיד של השירותים ומסוגל לשלוט בסוגרים שלו ולהזהיר אתכם מראש שהוא צריך לשירותים.

 

מכינים את הבית והילד

הכנה מקדימה לתהליך הגמילה תהפוך אותו לקל יותר מבחינה מעשית ועשיר יותר מבחינה חווייתית. ההמלצה היא להכין את הבית מראש ולהזיז כל מיני דברים שעלולים "להיפגע" וזאת משום שהילד יטייל בבית ללא חיתול בשעות מסוימות של היום. חשוב לקחת בחשבון שיהיו פספוסים ותמיד יש להתייחס אליהם בסלחנות ובהבנה ולהסביר לילד מה עושים שוב ושוב. חשוב להיות ברורים ולהסביר לילד שמעתה משתמשים רק בתחתונים ולא בחיתולים וכל פעם שהוא צריך לעשות פיפי הוא צריך לעשות אותו בסיר או בשירותים. יש לעודד אותו כל הזמן ולמחוא לו כפיים כאשר הוא מצליח ללכת לשירותים ולעשות את צרכיו 'כמו ילד גדול'. יש לחזק את הביטחון העצמי של הילד כל הזמן ואם יש בעיה לבדוק מהיכן היא נובעת ולפתור אותה.

 

לסיכום, גמילה מחיתולים צריכה להיעשות כאשר הילד בשל מספיק מבחינה רגשית וכאשר הוא מסוגל לשלוט על הסוגרים שלו. הגמילה היא לא גמילה רק של הילד אלא של כל המשפחה ולכן חשוב מאוד להיות החלטיים עם הילד, להתוות כללים ברורים לכל המשפחה ולעודד את הילד כל הזמן. 
המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;

הצטרפי לקבוצות הוואטסאפ הייחודיות של אמא4אמא בחינם,וקבלי הטבות מפנקות ומוצרים ייחודים מתנת מגוון מותגים עבור אמהות והריון במיוחד בשבילך

X

בלחיצה על כפתור השליחה אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתקנון האתר ולתנאי השימוש
האתר מיועד לנשים בלבד.