זוגיות טובה,יש חיה כזאת?

יש כאלו שטוענים שזוגיות היא אנטי תזה לטבע האדם ואילו אחרים טוענים שאם דבר זה היה נכון אנשים לא היו צריכים אחד את השני על מנת ליצור חיים, להפיג את הבדידות ולחוות יחדיו את רגעי האושר
זוגיות טובה,יש חיה כזאת?
 זוגיות- מה זה אומר?


יש כאלו שטוענים שזוגיות היא אנטי תזה לטבע האדם ואילו אחרים טוענים שאם דבר זה היה נכון אנשים לא היו צריכים אחד את השני על מנת ליצור חיים, להפיג את הבדידות ולחוות יחדיו את רגעי האושר. הדבר החשוב ביותר אותו יש להבין אודות זוגיות הוא שכל אחד מגיע עם המטען שלו ושכל אחד הוא אינדיבידואל ועל כן הוא זכאי לעולם אישי משלו שכולל פעילויות ותחומי עניין שלו בלבד. כאשר לאדם יש עולם משלו והפרטנר שלו מבין זאת ומעודד זאת והתקשורת בין שני האנשים טובה, קיימת זוגיות בריאה שמובילה לנפש בריאה. הבעיה היא שהנטייה הטבעית שלנו כבני אדם היא להתרגל לאחר ולהפוך אותו לחלק מאיתנו מבלי לתת לו את החופש להתנהל ולבנות לעצמו את העולם הפרטי שכה חשוב לו.
זוגיות טובה- יש דבר כזה?יש כאלו שטוענים שאין כזה דבר זוגיות טובה וזאת משום שזוגיות היא דבר שאינו טבעי ויש כאלו שטוענים שיש זוגיות טובה וכל אחד מסוגל להגיע אליה. כיוון שרוב בני האדם זקוקים לחום, אינטימיות ושיתוף ככל שהם מתבגרים הם מחפשים אדם לחלוק איתו את התחושות הללו ומוצאים בן או בת זוג. כיוון שזוגיות מצריכה שיתוף ותקשורת טובה בין שני אנשים, אדם חייב לעבוד על עצמו כל הזמן ולגלות בגרות נפשית בכל הקשור אל התנהלות הקשר בינו לבין האדם הוא אוהב. רוב הבעיות שמתגלות בזוגיות נובעות מכך שבני הזוג הפסיקו לעבוד על עצמם ועל הקשר ביניהם. אנשים רבים הפסיקו לחלוק את רגעי האושר והכאב עם בני או בנות הזוג והפסיקו לקבל את האחר ולכן נוצרים פעמים רבות רגשות של תסכול, כעס, נתקים ועוד. במקרים כאלו יש לעשות חושבים האם מעוניינים להמשיך את הקשר והאם מעוניינים לעבוד לא רק על פתרון בעיות אלא גם על בניית קשר בריא שיוליד לנפש בריאה. טיפול זוגי יכול לחולל פלאים בחשיפת הבעיות, פתיחת ערוצי התקשורת בין בני הזוג ובנייה מחודשת של מערכת היחסים בזוגיות.
הטיפול והייעוץ הזוגיהטיפול והייעוץ הזוגי יכולים לעזור בצורה ניכרת לבנייה טובה יותר של מערכת יחסים בין בני זוג. בניגוד לעבר בו אנשים נרתעו מטיפול זוגי שכן הם סברו שפתרון הבעיות צריך להישאר בבית ובין בני הזוג, כיום אנשים מודעים לכך שמטפל זוגי הוא מומחה שיכול לעזור להם לפתור בעיות ביחסים, בדיוק כמו מגשר ואנשי מקצוע אחרים. בנוסף, יש זוגות רבים שמחליטים ללא שום קשר לבעיות לפנות אל ייעוץ זוגי וזאת על מנת לקבל הכוונה לבניית מערכת זוגית טובה שמושתת על התחשבות, רגישות לאחר, נתינה, הקשבה ותקשורת.
לסיכום, יש כזה דבר זוגיות טובה ורוב האנשים שעובדים על הקשר שלהם כל הזמן הם גם אותם אנשים שמרוצים מהקשר וחשים טוב עם עצמם ועם הזוגיות הקיימת שלהם.
 
המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
 
 
המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;

הצטרפי לקבוצות הוואטסאפ הייחודיות של אמא4אמא בחינם,וקבלי הטבות מפנקות ומוצרים ייחודים מתנת מגוון מותגים עבור אמהות והריון במיוחד בשבילך

X

בלחיצה על כפתור השליחה אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתקנון האתר ולתנאי השימוש
האתר מיועד לנשים בלבד.