מה זה בעצם שיטת עמית לידה?

אז מה זה בעצם שיטת אמית לידה? את שיטת אמית לידה פיתחה אמית בן אליהו, אמא ל-11 ילדים.
מה זה בעצם שיטת עמית לידה?

אז מה זה בעצם שיטת אמית לידה?

את שיטת אמית לידה פיתחה אמית בן אליהו, אמא ל-11 ילדים. זוהי שיטה הנותנת ליולדת כלים לסייע לגוף במהלך הלידה מתוך אמונה וידיעה שגוף האישה חכם ויודע מה עליו לעשות, לידה היא תהליך טבעי של הגוף ושיטה זו מפעילה אותו באופן טבעי מקלה על הכאב במהלך הלידה. כל יולדת יכולה לבצע את התרגילים, זוהי טכניקה פשוטה. טכניקה המפחיתה את כאבי הצירים באופן משמעותי ומייעלת את פעילותם עד לפתיחה מלאה.

במהלך הלידה מלבד הצירים מופרשים הורמונים המסייעים / מפריעים לתהליך הלידה. הורמון האוקסיטוצין, הורמון האהבה, זהו ההורמון המופרש בזמן אורגזמה, ולא רק, הוא האחראי ליצירת הצירים, הוא מופרש גם במהלך הלידה ומסייע להתקדמות הלידה. האדרנלין, הורמון הלחץ, מפריע להפרשת האוקסיטוצין ועוצר את הלידה. האדרנלין מופרש בזמן של פחד, לחץ וחרדה מתהליך הלידה. כאשר הורמון האדרנלין מופרש הפרשת האוקסיטוצין מופסקת והלידה מתעכבת. המטרה היא – להעלות את רמת האוקסיטוצין.

גוף האישה יודע ללדת גם בלי עזרה, ובכל זאת, תנועתיות נכונה וההעלאת האוקסיטוצין יעזרו לו לקדם את הלידה ולהפחית משמעותית את כאבי הצירים. נשמע מסובך? זהו, שלא...

השיטה מורכבת מ-2 חלקים:

  1. תרגילי תנועה בזמן הציר – התרגילים מורכבים מחמישה שלבים המסייעים לקידום הלידה תוך פתיחת האגן, תנועתיות של מערכות השלד, השרירים והמערכת העיצבית.
  2. העלאת האוקסיטוצין בין הצירים – ניטרול קולות הרקע (רעשי חדר הלידה) ויצירת מרחב נעים ורגוע.

הרעיון הוא, לעבוד בכל ציר ולנצל אותו על-מנת לעזור לגופך לקדם את תינוקך אל אוויר העולם ובין הצירים להגיע למקום שליו ורגוע, בשיטת אמית זה נקרא "הסביבה האוקסיטוצינית". כל יולדת יכולה ללדת בקלות שכן, גופנו יודע ללדת (אין זה משנה אם היולדת רוצה אפידורל או לא, עד קבלת האפידורל עליה לדעת להתמודד עם הצירים).

את שיטת אמית אפשר ללמוד בכל שלב החל משבוע 32 וכל עוד שאת בהריון. בשיטה זו תלמדי לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם בן זוגך וגם לבד. על-מנת לאפשר את ההצלחה בלידה בשיטת אמית לידה יש לבצע את השלבים הבאים:

רכישת הסרטון מאמית בן אליהו, מפתחת השיטה. הסרטון הינו לצפייה אישת ואינו ניתן להעברה. ניתן לצפות בו ללא הגבלה. לאחר הצפייה מתאמים פגישת תרגול, פגישה שאורכת כשעה וחצי. בפגישה נתרגל מצבים וטכניקות שונות ובמקומות שונים, עמידה, שכיבה, כריעה, על שש, ישיבה ואפילו תרגול באוטו (בדרך לבית החולים ממשיכים ל"עבוד"). במקביל לתרגול הפיזי נייצר את הסביבה האוקסיטוצינית שלך, נייצר לך את המקום אליו תוכלי להגיע בין הצירים שיעזור להעלאת הפרשת האוקסיטוצין, המקום הרגוע והשליו המתאים רק לך, בעזרת שימוש בדמיון מודרך תוכלי להגיע למקום הזה בכל שלבי הלידה.

אפשרי לעצמך ללדת כמו שחלמת ובשיתוף פעולה מלא עם בן זוגך, הגיעי מוכנה אל הלידה 

אז אם את בשבוע 32 ומעלה, את מוזמנת להתקשר ולתאם פגישה

קצת עלי:

ורד בר

אני דולה תומכת לידה

אני עושה קורסי הכנה ללידה בשיטת ״ פשוט ללדת״- היפנוברתי׳נג ויש לי בית פתוח להריוניות

לאחר הלידה אני אלווה אותך ואת התינוק שלך בקורס עיסוי לידה

 

https://www.facebook.com/verdoula/

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;