איך אפשר להתכונן לחופש הגדול?

בואו נגלה איך לתכנן את החופש ושכולם (כמעט) יהיו מרוצים שבו עם הילדים לשיחה ותתכננו איתם איך אתם הולכים לעבור את החופש בצורה שתהיה הכי נעימה וכיפית ושלוקחת בחשבון את מה שכולם רוצים. איך עושים את זה:
איך אפשר להתכונן לחופש הגדול?

 

החופש גדול מגיע, הילדים בבית משתעממים ואתם חוששים שהילדים הולכים להשתגע וגם אתם?

בואו נגלה איך לתכנן את החופש ושכולם (כמעט) יהיו מרוצים

שבו עם הילדים לשיחה ותתכננו איתם איך אתם הולכים לעבור את החופש בצורה שתהיה הכי נעימה וכיפית ושלוקחת בחשבון את מה שכולם רוצים.

איך עושים את זה:

הצעד הראשון: תנו לילדים פתקים ושכל ילד יכתוב מה הוא רוצה לעשות בחופש, לאן הוא רוצה לנסוע הקיץ. תעודדו אותם לכתוב את כל החלומות והפנטזיות שלהם. לא משנה אם זה מציאותי או לא. למשל: לישון אצל חברים, חופשה משפחתית, ים, בריכה, מחנה קיץ, ג'מבורי, לינה בשטח, לנסוע ברכבת. סרט בקולנוע, לבקר את סבא וסבתא, לטוס, לונה פארק...(אל תחששו לאפשר לילד לכתוב את החלומות והפנטזיות שלו, עוד מעט תגלו מה עושים עם כל מה שהוא כותב)

הצעד השני: כל ילד מניח את הפתקים על השולחן ומקריא מה הוא כתב. אם הילד בגיל שהוא עדיין לא יודע לכתוב או לקרוא את אפשר לתת לו לצייר את מה שהוא רוצה לעשות או שהוא יגיד לכם מה הוא רוצה ואתם תכתבו.

הצעד השלישי: עכשיו זה הזמן והמקום לדבר על מה הם רוצים לעשות, תנו לילד הזדמנות לשתף ברצונות שלו.

הצעד הרביעי: אחרי שהקשבתם לפנטזיות של כל אחד תבדקו מה אפשרי מבחינתכם, מה מתאים לתקציב המשפחתי, מה מתאים ותחליטו מה אתם הולכים לעשות.

בשלב הזה כל ילד יקבל 3 פתקים בצבע משלו ויכתוב עליהם את הדברים שהוא בחר ואתם הולכים לעשות בחופש. תתלו את הפתקים האלה על המקרר.

זה יהיה העוגן שלכם לימות החופש וייצור אצלכם וגם אצל הילדים תחושה, שהחופש הוא לא רק שעמום ובטלה אלא אתם עושים דברים כייפים שהילדים בעצמם בחרו וכולם (כמעט) יצאו מרוצים. .

לירז סנה אור

מדריכת הורים מוסמכת- אדלר https://www.lirazseneor.com/

הדרכת הורים להורים פרודים/ גרושים/ בזוגיות שנייה

עובדת סוציאלית

כל הנאמר הוא בגדר המלצה בלבד ואין בנאמר להחליף ייעוץ מקצועי

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;