רוצה לצאת עם הילדים אבל הם מעדיפים לריב?

אנחנו מתכננות לעשות יום כיף עם הילדים אבל בסוף זה נשמע ככה: תקני לי, משעמם לי, אוף בכלל לא כיף לי. אני מניחה שאתן מכירות את זה. כל יציאה עם הילדים בחופש יכולה בקלות להפוך לאירוע מתיש ולהיגמר בבכי ובכעס.  
רוצה לצאת עם הילדים אבל הם מעדיפים לריב?

 אז איך יוצאים בחופש לבילוי עם הילדים ונהנים? שאלה טובה

בואו נגלה לצאת עם הילדים לבילוי בחופש ולהנות

הבכי, התסכול והכעס קורים בגלל שיש פער בין מה שאנחנו תכננו לעשות לבין מה שהילדים מצפים ורוצים שיקרה וזו הנקודה בה מתחילים הוויכוחים המתישים והאינסופיים.

מה עושים:

עורכים תיאום ציפיות.

ההתנהלות מול הילדים לגבי היציאה לא מתחילה כשאנחנו נמצאים בחנות מול הצעצוע או כשהילד כבר יושבים על המכונה שמנגנת עם אורות בקניון

אלא לפני שאתם יוצאים מהבית ואפילו יום קודם תשתפו את הילדים במה הולך לקרות.

תספרו להם: לאן אתם נוסעים, מה אתם הולכים לעשות. מה תאכלו. למשל: אנחנו נוסעים לקניון ושם נראה הצגה אחר כך נשב לאכול ארוחת צהריים בבורגראנץ.

זה הזמן שהילד יכול להגיד מה הוא רוצה או אם הוא רוצה משהו אחר. הוא למשל יכול להגיד: "אני בכלל רוצה שכשנגיע לקניון תקני לי משחק חדש", תשקלו את מה שהוא מבקש. או שתחליטו שלא מתאים באותו יום ותגידו לו את זה מראש: חמוד, אנחנו הולכים לראות הצגה בקניון וזה לא מתאים לקנות משחקים או שתאפשרו ותגידו לו: בסדר, אחרי ההצגה תוכל לבחור משחק חדש. מה שחשוב שהשיח יתקיים לפני שבכלל יצאתם ואז אתם יכולים להקשיב ולהפעיל שיקול דעת ולא כשאתם בחוץ בחום ואז ההחלטות שתקבלו יהיו מתוך לחץ ועצבים.

דוגמא נוספת לתאום ציפיות: אתם מתכננים ללכת לפארק מים וכשאתם מספרים על התוכנית לילד אתם מגלים שהוא מעדיף ג'מבורי. כשאתם בבית, במזגן ורגועים ולא במקום רועש, צפוף והמוני אז תשתפו ותערכו את התיאום ציפיות בין מה שאתם רוצים לבין מה שהילדים מצפים ורוצים. אם אתם מגלים שהילד בכלל רוצה משהו אחר ממה שתכננתם, אני לא אומרת שצריך בהכרח לבטל ולשנות את כל התוכניות. אתם תחליטו אם מתאים לכם להגמיש את הפעילות או שאתם מחליטים לצאת כמו בתוכנית המקורית. לא משנה לאיזו פעילות נחליט ללכת או מה נבחר לאכול העיקר שזה יהיה ידוע מראש וזה מה שיימנע את התסכולים, הלחץ והסטרס עם הילדים בזמן שגם הם וגם אנחנו כבר עייפים ומותשים. אז תזכרו תיאום ציפיות לפני היציאה יחסוך את הכעסים והוויכוחים ויעזור לנו להתנהל ברוגע מול הילדים.

לירז סנה אור

מדריכת הורים מוסמכת- אדלר https://www.lirazseneor.com

 

כל הנאמר הוא בגדר המלצה ואין בנאמר להחליף ייעוץ מקצועי

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;

הצטרפי לקבוצות הוואטסאפ הייחודיות של אמא4אמא בחינם,וקבלי הטבות מפנקות ומוצרים ייחודים מתנת מגוון מותגים עבור אמהות והריון במיוחד בשבילך

X

בלחיצה על כפתור השליחה אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתקנון האתר ולתנאי השימוש
האתר מיועד לנשים בלבד.