מספר עובדות על בדיקת הריון

את מתה לדעת כבר אם את בהריון או לא, אבל הגוף שלך לא תמיד עדיין מוכן לספר לך... תמיד חשבת עד כמה הבדיקות האלו מהימנות? האם יש טעויות? ממתי כבר יודעים שאכן יש הריון? והכי חשוב מתי לקחת את הבדיקה? כל התשובות בתוך הכתבה
מספר עובדות על בדיקת הריון

אז איך יודעים אם את בהריון או לא?

· זמן לקיחת הבדיקה- מתי הזמן האידאלי?

o מומלץ לחכות לאיחור במחזור על מנת לקבל תוצאה שאפשר לבטוח בה, זאת עקב כך שהבדיקה בודקת את רמת ההורמון של ההריון בשתן ( hCG). על מנת להבחין בהריון נדרש 50 יחידות של ההרומון, מאחר שכל אישה מייצרת את ההרומון בקצב שונה יכול להיות שתפספסי אם תבדקי לפני האיחור.

· מתי עלי לקחת במהלך היום את הבדיקה?

עדיף בשתן הראשון של הבוקר מאחר שריכוז ההרומון הינו הכי גבוה, מאחר שלפעמים מפספסים אפשר גם במהלך היום ומקסימום יום אחרי בבוקר.

· תוך כמה דק׳ יש תוצאה סופית?

 כל יצרן הזמן שונה, עדיף לחכות 5 דק׳ ואז להסתכל

· אם את לוקחת בדיקה שכתוב עליה ״ אפשר להבחין עוד לפני האיחור במחזור״- האם זה נכון?

 ישנם מספר בדיקות הריון אשר כתוב עליהן שניתן עוד לפני האיחור במחזור להבחין ברמות של ההורמון, שימי לב כתוב ניתן

  • מה אם קיבלתי תוצאה שלילית?- האם עדיין יכול להיות שאני בהריון

 כן!!!! כל בדיקת הריון יכולה להראות תוצאה שלילית ואז אחר כך חיובית. בכל 48 -72 שעות מוכפלת רמת ההורמון... אז אם את באמת בהריון לא יקח זמן רב עד שהתוצאה תתהפך. שבוע לאחר האיחור במחזור את כבר תדאי בוודאות.

· האם אני יכולה לבצע את הבדיקה גם לאחר חודשיים שאני בהריון?

 כן!!!! חשוב לבצע מוקדם ככל האפשר עקב המעקב אצל הרופא. באופן עקרוני עד שבוע 8-9 גם ככה עדיין אין דופק לעובר כך שלא נורא אם לקחת לעצמך עוד כמה שבועות.

· בדיקת דם לעומת בדיקת שתן, מה עדיף?

 בדיקת הדם זה האישור האמיתי שאת בהריון. היא אינה איכותית כמו בדיקת השתן וניתן לבדוק כמה הורמון נוצר ולעקוב אחר הכמות שלו מה שמרמז על תקינות ההריון.

בהצלחה, הבדיקה היא רק תחילת הדרך ואיזה התחלה מאושרת זאת

 

 

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
שתפי ברשתות חברתיות

תגובות

הוסיפי תגובה

    יש לך הזדמנות להיות הראשונה לכתוב תגובה!

כתבות נוספות שכדאי לך לקרוא:

;

הצטרפי לקבוצות הוואטסאפ הייחודיות של אמא4אמא בחינם,וקבלי הטבות מפנקות ומוצרים ייחודים מתנת מגוון מותגים עבור אמהות והריון במיוחד בשבילך

X

בלחיצה על כפתור השליחה אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתקנון האתר ולתנאי השימוש
האתר מיועד לנשים בלבד.