חם , חם , חם! תופעות עור “חמות ” וקייציות בתינוק שכדאי לך לדעת!-קראי

חם , חם , חם! תופעות עור “חמות ” וקייציות בתינוק שכדאי לך לדעת!-קראי

ות ועלולות להתפתח תופעות עור שאינן נעימות לתינוק ואף מצריכות טיפול רפואי אם לא ננקוט בטיפול נכון ומותאם לתינוק

אז מה אנחנו מצפים לראות בעורו של התינוק בחודשי הקיץ?

בחודשי הקיץ, עקב תנאי מזג האוויר של חום קיצוני ולחות רבה, נצפה לראות תינוקות רבים סובלים מגרויים עוריים שונים כמו פצעונים, יובש, אדמומיות, קילופים, פריחה וכו’. גירויים אלה יכולים להופיע בכל הגוף ובפנים. עורם הדק רגיש לגירויים ומושפע מתהליכי מזג האוויר. לכן, כאשר תופעיה כזאת או אחרת מופיעה בעור פניו של התינוק, סביר להניח כי זו תוצאה ישירה של השפעת מזג האוויר.

כיצד זה יבוא לידי ביטוי?

כמו כל, תופעת עור שהינה בולטת ומשנה את מרקם העור הטבעי, נוכל לראות אצל התינוק מגוון תופעות עוריות כדלקמן:

1. אקנה תינוקות , הבא לידי ביטוי בפצעונים מוגלתיים שטחיים.

2. מיליה- פצעים לבנים קטנים הנובעים מבלוטות שומן סתומות.

3. סבוריאה- יובש על הקרקפת (מאין משטח צהוב) , גבות ועפעפיים.

4. קילוף עורי- במיוחד בעור הפנים

5. חררה- נוצרת כתוצאה מהזעת יתר , (במיוחד אצל תינוקות קטנים אשר לבושים ארוך בחודשי הקיץ) על העור נראה ונרגיש פצעונים קטנים ביותר ומחוספסים.

6. אקזמה- משטח אדום, יבש ומגרד. מרקם העור משתנה ומקבל חספוס קשה.

האם ניתן למנוע?

תינוק הנולד בחודשי הקיץ חייב לקבל הזנה ולחות שוטפת. עורו העדין, מתקשה להתמודד עם פגעי הקיץ.

אם נקפיד לנהוג נכון , להשתמש בתכשירים ייעודיים אשר פותחו במיוחד לעורו העדין של התינוק, נוכל למנוע ובמידת הצורך לטפל בבעיה , ללא התערבות רופא ילדים.

אז כיצד נטפל?

1. כאשר ישנו גל חום קיצוני- מומלץ להישאר במקום קריר ומוצל. את הטיול היומי שמרו לשעות הערב, שקרני השמש כבר לא יכולות להזיק לתינוק וגל החום מתאזן.

2. במידה והנכם יוצאים מהבית , הגנו על תינוקם בעזרת עגלה מכוסה וודאו כי קרני השמש החזקות אינן חודרותם לתוך העגלה ומקרינים על עור פניו של התינוק.

3. קרם פנים- מרחו בוקר וערב קרם פנים. השתמשו בקרמים ייעודים לפניו של התינוק. חפשו את המרכיבים הבאים , אשר מגינים על פניו, מזינים ושומרים על הלחות הטבעית שלו כגון שמנים איכותיים כמו חוחובה, סקוולאן ושמן זית- יתמכו במעטה ההגנה הטבעי של העור וישמרו על גמישותו ורכותו. תמציות צמחים כגון : אלוה ברבדניס, יערה וביסבלול ייסייעו בהרגעת העור.

4. המנעו מהלבשת יתר. תינוקות רבים מולבשים בקיץ בשכבות ארוכות. לבוש ארוך בחודשי הקיץ יוצר הזעת יתר ועלול לגרום לתופעות עור לא נעימות לתינוק. למרות שהתינוק עדין צעיר, לבוש מותאם לקיץ – לבוש קצר ואוורירי, ימנע את תופעות העור. במקרים בהם מופעל מזגן , רצוי לכסות בשמיכה ולא להלביש בשכבה ארוכה.

5. הורים רבים מדווחים על פצעונים שצצים על לחיו של התינוק לאחר טיול בעגלה באוויר הפתוח. פצעונים אלה נוצרים בעקבות חשיפה של התינוק הרך לאבקנים או לגרגירי אבק. לתינוק עדיין אין שכבת הגנה מספקת על עורו והחשיפה מתבטאת בתגובה אלרגית. מומלץ למרוח קרם לחות על פניו של התינוק לפני היציאה החוצה, וכך ליצור שכבה מבודדת בין עורו העדין לבין הגורמים הסביבתיים החיצוניים.

6. הימנעו משימוש במגבונים. במיוחד בקיץ, אנו מרבים לנקות ולצנן את פניו של התינוק . שימוש במגבונים המכילים כימיקלים , עשויים לגרות את העור. העדיפו לנקות את הפנים עם מים. לאחר מכן מרחו קרם פנים , אשר ימנע את היובש משטיפת הפנים.

לסכום :

לעור יש תפקיד מהותי במערכת החיסון של התינוק, ושמירה והגנה על עור התינוק חיוניים לבריאותו ולתחושת הנוחות שלו. בחודשי הקיץ, עורו של התינוק נחשף לתנאי מזג האוויר הקשים ועקב כך , עלול לפתח תופעות עור שאינן נעימות לתינוק. שימוש בתכשירים ייעודיים יכולים לסייע בהרגעת העור , בהחזרת שמנים חיוניים לעור, בשמירה על גמישותו ובתפקוד התקין שלו.

עדיין לא חברה בקבוצות וואטסאפ  של אמא4אמא? רוצה לקבל הטבות ומוצרים להתנסות?

הירשמי עוד היום ובחרי את הקבוצה שלך

כתיבת תגובה