השבוע העשירי בחייו של התינוק שלך

התינוק שלך מתחיל להבין שיש לו ידים ורגלים אשר מחוברות אליו ומתחיל באופן פעיל להשתמש באברים השונים ולכן את תראי שהוא מנסה לתפוס כל מיני דברים
השבוע העשירי בחייו של התינוק שלך

מה לצפות בשבוע העשירי לחייו של התינוק?

יש לך כבר ילד קטן, עוד מעט בן 3 חודשים, הוא כבר מחייך ובועט וכבר ממש מזהה אותך ואת הסביבה. בואי נראה מה חשוב לדעת בשבוע 10

 

מה התפתחות הפיזיולוגית של התינוק בן ה 10 שבועות?

על מנת להרגיל את התינוק למיטה גדולה יותר מעריסה, אפשר לשים את העריסה קצת בתוך המיטה. או לתחום את המיטה הגדולה שתהיה קצת יותר קטנה.

התינוק ממשיך להעלות משקל ברגלים, ידיים ולחיים. הוא גם יותר ויותר משתמש בידים שלו ותופס כל דבר שנקרה בדרכו.

מה ההתפתחות הקוגנטיבית המקובלת?

חשוב לחשוף את התינוק בשלב זה לצעצועים שהם מחזקים את הקשר עין ויד.

מובייל עוזר מאוד לתינוק לפתח את הראיה התלת מימד שלו.

הם מאוד אוהבים מוזיקה מכל הסוגים, חשוב להמיע להם מוזיקה מתאימה, למשל בלילה מוזיקה יותר רגועה ומרדימה.

כמה שעות שינה מומלץ לתינוק בן 10 שבועות?

כעת התינוק כבר ישן בסביבות 15 שעות מתוך 24 שעות ביממה. בסביבות 10 שעות בלילה ו 5 שעות ביום. זאת אומרת שרב היום התינוק כבר ער.

המוצץ הוא נהדר אבל בלילה כאשר הוא נופל לתינוק הוא יקרה לך. תנסי לקחת אותו לפני שאת הולכת לישון, אולי יהיו כמה לילות ללא שינה אבל לאחר מכן התינוק לא יעיר אותך כי נפל לא המוצץ.נסי להאכיל אותו בסביבות 10 בלילה כך יש יותר סיכוי שהוא ישן 5-6 שעות רצוף בלילה.

כמה תינוק בן 10 שבועות צריך לאכול?

התינוק בשלב זה אוכל בין 5-6 האכלות ב 24 שעות. הם לא אוכלים יותר ממה שצריך אז אל דאגה.חשוב להאכיל אותם בין 150-200 מ״ל פר קילו משקל.

התמודדות עם קוליק

כעת מאחר שאת מתקרבת לחודש השלישי ככל הנראה כאבי בטן ילכו ויפחתו. הם יפסיקו בסביבות גיל ה 4 חודשים.

כמה יציאות מקובלות לתינוק בן 10 שבועות?

היציאות ממשיכות לגדול והם בממוצע בין אחד לעשר. חשוב יותר לשים לב האם הוא מצליח לעשות את צרכיו ללא כאב. אם יש אי נוחות יש לגשת לרופא.

אבני דרך חשובות בגיל 10 שבועות

זמן בטן- חשוב לתת לתינוק זמן שכיבה על הבטן כמה דק בכל יום לחזק את השרירים שלו על מנת שיוכל בקרוב להתחיל לזחול. זמן הבטן חשוב שיעלה בהדרגה עד כ 30 דק בכל יום.

מה חשוב לשים לב?

סינדרום הראש השטוח- חשוב לשים לב אם התינוק נמצא יותר מידי על גבו. יכולה להופיע נק שטוחה על ראשו כתוצאה מהלחץ המתמיד על הגולגולת. ולכן חשוב לחלק את זמן הטן והגב.

מה לגבי יחסי מין- חשוב לנסות ולפנות קצת זמן לזוגיות למרות השינוי העצום שהתינוק הכניס לחייכם. תנסו למצוא מישהו שישמור לכם לכמה שעות או אפילו ללילה כדי להתחבר שוב.

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
קחי אותי לשבוע 10 קחי אותי לשבוע 12
שתפי ברשתות חברתיות
;

הצטרפי לקבוצות הוואטסאפ הייחודיות של אמא4אמא בחינם,וקבלי הטבות מפנקות ומוצרים ייחודים מתנת מגוון מותגים עבור אמהות והריון במיוחד בשבילך

X

בלחיצה על כפתור השליחה אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתקנון האתר ולתנאי השימוש
האתר מיועד לנשים בלבד.