שבוע השני בחייו של התינוק שלך

מבחינת המשקל התינוק שלך עדיין ימשיך לאבד קצת ממשקלו מאחר שהוא עדיין לא כל כך רגיל לינוק אבל אל דאגה עוד קצת וזה יפסק. מה שכן שימי לב שאולי הגיע הזמן לגזור לו קצת ציפורניים
שבוע השני בחייו של התינוק שלך

מה לצפות בשבוע השני לחייו של התינוק?

השבועות הראשונים של חיי התינוק הם בהחלט מאתגרים, בעיקר אם זה ילד ראשון שלך.

הינה מספר טיפים שיעזרו לך

מהי ההתפתחות הפיזיולוגית של התינוק?

עד היום ה 10-11 התינוק שלך עדיין ירד במשקל וזה לא בגלל שהוא לא יונק מספיק. פשוט לוקח זמן עד שהתינוק מתרגל להנקה.

ברגע שהוא יפסיק לרדת הוא יעלה בממוצע כ 25 גרם ביום. בכל כמה זמן תלכי לטיפת חלב לעקוב

אחר העליה במשקל של תינוקך.

מה לגבי ההתפתחות הקוגנטיבית?

עדיין מרחק הראיה של תינוקך הוא לטווח הקצר בלבד 25 ס״מ בממוצע.

הם בעיקר יבהו בך בריכוז רב.

כאבי בטן- קוליק

אם התינוק שלך נראה חסר מנוחה ובוכה 3 במשך כמה שעות לפרקי זמן שונים ככל הנראה הם סובלים מכאבי בטן. רב התינוקות סובלים מכאבי בטן ולרב כ 60% יעבר להם עד גיל 3 חודשים ולחלק 90% זה יעבור רק בסביבות גיל 4 חודשיים. תחזיקי מעמד.

כמה שעות שינה מומלצות בגיל שבועיים?

שעות השינה המומלצות הינם 17 שעות, אך כעת ניתן להתחיל לחנך אותם לגבי יום ולילה. מאחר בתינוקות לא נולדים עם שעון ביולוגי, חשוב לנסות וללמד אותו שבמהלך היום עושים פעילויות ושהבית לא שקט. גם אם הם נרדמים בזמן הנקה יש להעיר אותם. ברגע שיורד הערב כדי לשמור על סביבה שקטה יותר ולא לשחק איתם כך לאט לאט הם ילמדו את ההבדל.

כמה תינוק בן שבועיים צריך לאכול?

התינוק שלך ממשיך לגדול וכבר מעלה בכמיות של התמ״ל. גם מבחינת הנקה המדד שלך שהוא אוכל מספיק הוא האם התינוק רגוע לאחר הנקה, אפילו נרדם ברגע שהוא מסיים.

מה לגבי עשיית צרכים?

מאוד דומה למה שקורה בשבוע הראשון, אך מאחר שהם אוכלים יותר הם יוציאו יותר בין פעם ביום ל 10 פעמים ביום.

חבל הטבור

בשלב הזה התינוק שעדיין יש שארית מהלידה של חבל הטבור ככל הנראה יפול. חשוב מאוד לחטא בכל יום את החיבור למניעת זיהומים וריח לא טוב וליבש טוב טוב.

אלו סימנים יכולים לעורר דאגה בשבוע 2?

התאמצות בזמן יציאת צרכים- אם בזמן יציאת צרכים יש לתינוק הבעה מצחיקה והוא נעשה אדום זה בסדר לגמרי. אם התינוק מאבד תאבון או בוכה ללא הפסקה בזמן ניסיון לעשיית צרכים גשו לרופא לבדוק

דיכאון אחרי לידה- במהלך השבוע השני והשלישי תחושת הדיכדוך אמורה לחלוף לה. אם התחושה לא חולפת ככל הנראה שמדובר בדיכאון ויש לגשת לקבל עזרה על מנת שתוכלי לחזור ולהנות מהתינוק שלך.

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או רפואי ו/או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.
קחי אותי לשבוע 1 קחי אותי לשבוע 3
שתפי ברשתות חברתיות
;