10 סיבות אמיתיות לחוסר ירידה במשקל (וגם הזדמנות חד פעמית לרדת במשקל)

10 סיבות אמיתיות לחוסר ירידה במשקל (וגם הזדמנות חד פעמית לרדת במשקל)

כמה מאיתנו עברנו את זה? מתאפקות, שומרות, משתדלות, נמנעות, וכלום לא עוזר.

המספרים העקשנים על המשקל, לא זזים ממקומם. ובכן , נשים יקרות ,יש לזה סיבה.

בכתבה שלפניכן אפשר את כל הסיבות ואסביר את הקשר לירידת במשקל . דעו לכן , שיש להכל פתרון.

 

אז להלן הסיבות המרכזיות:

1. את לא שותה מספיק – שתיית מים היא קריטית לירידה במשקל, היא מזרזת את תהליך המטבוליזם, מרווה את הגוף ובכך מקטינה את החשק לפחמימות פשוטות (מתוקים) ומזרזת את תהליך הירידה במשקל.

2. את לא ישנה מספיק – שינה היא חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא. שינה רציפה ואיכותית של 6-7 שעות בלילה הכרחית לירידה במשקל. מחסור בשעות שינה יכול לפגוע בוויסות ההורמונלי ולשבש את ההורמונים האחראים על הרעב והשובע. על כן, חשוב מאוד לישון שינה רצופה, איכותית ומספקת.

3. את לא אוכלת מספיק – את לא מתבלבלת בקריאה, את לא אוכלת מספיק!

אכילה לא מספקת (לצרכי שובע) ולא מסודרת, פוגעת בתפקוד הגוף, במטבוליזם תקין ומונעת ירידה במשקל. מומלץ לאכול 3 ארוחות עיקריות ביום ולשלב בינהן ארוחות ביניים איכותיות שיובילו לכך שלא תגיעי מורעבת לארוחה הבאה.

4. את מנשנשת – אפקט הנשנוש, שיכול לנבוע משעמום ומצבי רוח, אך במרבית הפעמים נגרם כתוצאה מרעב. הרעיון המוטעה “לחסוך קלוריות” בארוחה מסודרת,מתנקם בנו ברצף בלתי נגמר של זלילה. לרוב האנשים, השעה הבעייתית ביותר לכך היא אחה”צ.
מאוד חשוב מאוד להקפיד לאכול ארוחות ביניים שיפחיתו ואף ימנעו את האפקט הזה.

5. את לא מבצעת פעילות גופנית – אמנם ניתן לרדת במשקל גם ללא פעילות גופנית אך ביצוע פעילות גופנית תורמת לזירוז תהליך הירידה וכן, תורמת לשיפור מצב הרוח. ביצוע פעילות גופנית מגביר את החשק לשמור גם על תזונה מאוזנת ונוצר מעגל שגורם לשימור אורח חיים בריא.

6. את אוכלת מהר מדי – אכילה מהירה פוגעת בלעיסה האיכותית ובכך פוגעת בעיכול תקין של המזונות. בנוסף, אכילה מהירה פוגעת במנגנון תחושת השובע. לוקח זמן עד שהקיבה מתמלאת ומפרישה אות למוח על השובע. כאשר אוכלים מהר מדי עד שמגיעים לתחושת השובע כבר אוכלים יותר ממה שהגוף זקוק לו. אם נשווה את כמות האוכל שנאכל באכילה איטית מול כמות האוכל באכילה מהירה, נראה כי באכילה איטית נשבע לאחר מחצית מכמות האוכל שהיינו אוכלים באכילה מהירה.

7. את נשברת לאחר שהתאכזבת מעצמך – שמרת כל השבוע בצורה קפדנית ואז, יציאה אחת מהשגרה שיבשה לך את הגבולות שהצבת לעצמך ולאחריה, כבר לא הצלחת לחזור ולשמור על הדיאטה הקיצונית שהצבת לעצמך. חשוב מאוד להרשות לעצמך גם להתפנק ולא לכעוס על עצמך על כך- מה שמוביל אותי לסעיף הבא.

8. את קשה מדי עם עצמך – ייסורי המצפון, שכל כך מוכרים לנו וידועים לנו כנשים במגוון תחומים חזקים ומשפיעים מאוד גם ואולי בעיקר בתחום האכילה. זהו מעגל בלתי נגמר שבו את מונעת מעצמך את כל הפינוקים שאת אוהבת , בגלל המניעה הקיצונית, את נשברת ואוכלת, והאכילה גורמת לך לייסורי מצפון שבסופו של דבר מובילים אותך שוב למניעה חוזרת. הרשי לעצמך פינוק קטן, על בסיס יומי, שלא ילווה בייסורים. כשתדעי שהוא קיים כל יום, החשק העז אליו יפחת.

9. את לא ערוכה לתהליך שבועי – התכוננות מראש לשבוע, תכנון תפריט ובישול מבעוד מועד, יקלו עליך לשמור ולהקפיד. הכיני לך מנות מוכנות שיספיקו לך למספר ימים. קחי איתך קופסאות אוכל ארוזות לעבודה, וכמו כן, הכיני לך מנות מוכנות שיחכו לך בבית. כשהאוכל יהיה זמין ומוכן, יהיה לך הרבה יותר קל להקפיד לאכול ממנו.

10. אין לך את התמיכה הנחוצה – תהליך הירידה במשקל דורש תמיכה וחיזוק אשר יעזרו לך לעבור להתמודד עם הקשיים ולעבור אותם. מצאי לך איש מקצוע או חבר שעובר תהליך דומה, שיעניקו לך את המוטיבציה לא לוותר לעצמך ולהמשיך גם כשקשה.

לסיכום, כולנו חוות את הקשיים האלה , בחרי לך את הסיבה שעוצרת אותך מהירידה במשקל ותציבי לעצמך יעד – קטן וריאלי לתקן אותה.

אמא4אמא מזמינה אותך להצטרף לתוכנית “חזרה לגזרה” , תוכנית דיאטה ייחודית עם השגת תוצאות , בהנחייתה של הדיאטנית הקלינית סוניה הולצר.

אם ברצונך לקבל פרטים נוספים, הינך מוזמנת לכתוב לנו מייל אל: diet@ima4ima.co.il

ואנו נחזור אלייך עם כל הפרטים.

אל תגידי מחר, הרשמי היום, ותראי תוצאות במהרה.

 

 

 

כתיבת תגובה