ברוכה הבאה לפורום אימהות לתינוקות!

זהו, עכשיו את אמא! עולם חדש וקסום נפתח עבורך.

ואם כל העולם העשיר, המרתק והסוחף, אשר מלווה בתחושת אושר גדולה , מתעוררות התמודדויות יום יומיות מאתגרות, תהיות, סוגיות ושאלות מה נכון ומה לא? מה טוב ומה פחות? מה נכון לתת וכיצד ניתן לשפר?

אנו באמא4אמא הולכים איתך יד ביד בדרכך החדשה והמאתגרת. זוהי תחילתה של דרך ארוכה, אשר במהלכה תראי הרבה פרחים יפים ופה ושם גם אבנים ....

אז מה תוכלי לעשות בפורום אימהות לתינוקות?

- תוכלי להתייעץ עם נשים אמהות בכל הנושאים הקשורים לתינוק, לאם ,למשפחה ולבית.

- תוכלי לקבל תמיכה ועידוד מאימהות מנוסות ולהעניק תמיכה ועידוד לאימהות אחרות.

- תוכלי לבקש חוות דעת מהיועצים המקצועיים בתחומים הבאים: ייעוץ הנקה, ייעוץ שינה, ייעוץ תזונה ע"י דיאטנית , ייעוץ התפתחות וגדילה ע"י אחות טיפת חלב, רופא ילדים, הדרכת הורים, פזיוטרפיסטים להתפתחות התינוק והפעוט, ייעוץ תרופתי ע"י רוקח מוסמך ונטרופתיה.

- תוכלי למצוא את כל המידע אודות התפתחות התינוק על פי גילאים ושלבים.

אז למה את מחכה? פה זה המקום לפתוח את הלב והרגש!

הוסיפי פוסט חדש
  עודכן לפני 6 שעות

  גזים והחלפת תמ״ל.. לחצי לפתיחה


  היי.. התינוקת שלי בת שבועיים וחצי, אני מניקה ומשלבת עם תמל.. יש לה גזים כבר שבוע וחצי.. בבית חולים נתתי נוטרילון ואחרי שהגענו הביתה הרגשתי שהיא לא שבעה ממנו אז החלפתי למטרנה אקסטרה קייר.. ואז התחילו הגזים וממש הבטן שלה גועשת כללל היוםםםם.. היא מתפתלת מכאבים מנסה להוציא אותם.. אז האחות טיפת חלב אמרה להחליף לקומפורט.. ואני לא מרגישה שזה עשה שינו יותר מדי.. האם לנסות סימילאק? או לחזור לנוטרילון? יש מישהי שעברה משהו דומה ויכולה לייעץ? תודה!!
  תגובה לשרוני לחצי לפתיחה

  הי שרוני,
  בגיל 9 חודשים כבר באמת מאתגר יותר להרדים על הידיים - הם הופכים טיפה יותר כבדים, זזים יותר וזה כבר לא קל.
  כדי להגיע למצב שבנך נרדם במיטתו עלייך להפוך את המיטה למקום ידידותי ונעים עבורו - ויש לעשות זאת בצורה הדרגתית.
  לפני הכל - אם החלטת להטמיע את ההרגל של הירדמות במיטה כדאי להבין ולהפנים שההירדמות צריכה להיות... במיטה! גם אם הוא צווח, גם אם הוא נעמד וגם אם הוא דורש שתרימי אותו - עלייך כמובן (!) להיענות לבכי, להכיל, להרגיע, ללטף - אבל להרדים במיטה ולא לוותר ולהרדים בידיים.
  בשלב הראשוני הניחי אותו במיטתו ונסי להרדים אותו באמצעות מגע - ליטוף, טפיחות - כל מגע שמרגיע אותו. אם הוא בוכה ולא נרגע במיטה - הוציאי מהמיטה, הרגיעי בידיים וכאשר מפסיק לבכות - החזירי למיטה. המגע צריך להיות רציף עד להירדמות מלאה, ובכל שלב אם הבכי לא נרגע במיטה - הוציאי והרגיעי ביידיים, וכשנרגע - החזירי למיטה עם מגע.
  לאחר כמה ימים, כשההתנגדות תפחת, תוכלי לשבת ליד מיטתו ולאפשר לו להירדם ללא מגע (אבל במידה ובוכה - ולטף כדי להרגיע)
  בשלב הבא - אפשר להרחיק את הכסא לפתח החדר - וגם אז במידה ויש בכי - לגשת אליו ולנסות להרגיע במיטה, ואם לא נרגע - להוציא ולהרגיע בידיים.
  חשוב מאוד בכל שלב להיענות לבכי - לא להתעלם, כן להתייחס אבל לא לוותר על הקניית ההרגל - למרות הקושי והבכי.
  זכרי שהבכי הוא ביטוי לקושי - וזה לגיטימי לחלוטין. תפקידך להכיל את הקושי ולהטמיע הרגלי שינה בריאים ועצמאות.
  עודכן 09/03/2019 בשעה 19:31

  גמילה מטיטולים! עזרה!!!!! לחצי לפתיחה


  הי מאמות,
  צריכה עזרה ממש בהולה כי אני על סך השתגעות!
  פעוט חמוד בן שנתיים וחצי , גמול מטיטול על פיפי, הגמילה עברה ממש בהצלחה, תוך כמה ימים נגמל ומאז עושה פיםי בשירותים, לפימים פספוסים בגלל שהוא עסוק ושוכח.
  עם הקקי זה סיפור אחר לגמרי- זה פשוט לא עובד.
  הוא כנראה מתאפק ויוצא שאנחנו מחליפים תחתונים 15 פעם ביום! זה כבר נהיה בלתי נסבל.
  כשלוקחים אותו לשירותים, אז הוא מתיישב( בשמחה יש לציין), אומר שאין לו ואני מורידה אותו, כי אני לא אכריח אותו. אני יודעת שיש לו , ודקה אחרי זה הוא באמת עושה. אני רואה שהוא עוצר את הכל...
  בגן זה אותו הסיפור.
  אם שמים לו טיטול , אז הוא מוציא את הכל.
  העניין שאני חוששת שאם נמדשיך כך, הוא עוד יחזור לטיטולים.
  בקיצור אנחנו כבר בסיפור 5 חודשים , אין התקדמות. אני מיואשת. כל היום סביב הקקי שלו (ואני באמת לא מתעסקת בזה), אבל פשוט נמאס לי.
  מה אפשר לעשות? ממש רוצה עזרה
  עודכן 09/02/2016 בשעה 08:46

  בעיות שינה לחצי לפתיחה


  היי,
  זקוקה לעזרת כן:)
  בני המקסים בן 5 חודשים. עד גיל חודשיים ישן יופי ביום ובלילה בכלל (עט פנו בלילה עד גיל 3 חודשים) . בלילה ישן 5-7 שעות רצוף ולאחר מכן עוד שעתיים שלוש או ארבע. ביום 3 תמונות והיה מגיע גם לשעתיים. ואז הישנות ביום התחילו לה ת קצר,ההשכלה נהייתה סיוט.. כשהוא דנו את העיטוף לאט ובהדרגה גם הלילות נהיו יותר גרועים. תמידית מתעורר פעמיים לאוכל בין 19-5 ויש לילות שמתעורר 3-4-5 פעמים וקשה להחזיר. עד היום היה נרדם במנשא, ער סל,עגלה,ידיים,הנקה ובעיקר בידיים ומעבירים. החלטתי שבגיל 5 חודשים ננסה להנחיל הרגלים ולהעביר גם לחדר משלו.. העניין שיש לו גם רפלוקס קל אז בתור התחלה לא ניתן לצאת מהחדר לחלוטין. מנסה כבר שבוע להרים ולהוריד ולהרגיע ול הר די ם בטפיחה לחישה. העניין הוא שגם קשה לי להנחיל סדר יום כי לפעמים הסבתות איתו וגם אני מסתובבת ואנחנו לא כל יום בבית. מה דעת כן? האם לנסות לבד?האם לקחת ייעוץ שינה?, אני מרגישה שאני כבר מאבדת את שפיות י ולא רוצה שזה י גר ר עוד ועוד.
  כנסי לחצי לפתיחה

  קודם כל היו קצת שיבושי מילים אז מקווה שהבנתי נכון את הכל. נשמע שהיו כמה שינויים לאחרונה ואת מנסה לארגן את הכל מחדש, אבל קצת מתפזרת.. למה הפסקת עם העיטוף? יכול להיות שזה טוב לו ויותר נכון לו אם העיטוף מרגיע אותו תבדקי טונוס שרירים שהוא לא גבוהה או נמוך כי זה יכול להשפיע על אופן הרדמות וגם על השינה בכלל. וראשית תתחילי מסדר יום לא צריך להיות משטר קשוח אבל כן שיהיו לו זמני שינה קבועים פחות או יותר זמני אכילה של פירות ירקות עוד מעט בטח תתחילי טעימות.. ובין לבין זמני משחק שבהם אפשר להכניס גם יציאות החוצה וכו.. שעת השכבה וסדר שינה גם חשובים. אני יכולה לשתף שאצלי בן ארבעה חודשים יש לו סדר די קבוע ועדין בלילה מתעורר המון ורוצה לישון איתי אבל אני רואה שכשאני משבשת לו את הסדר כשיש אילוצים זה משפיע עליו ולגבי ההרדמה עצמה אני אישית מניחה במיטה ויוצאת מהחדר והוא נרדם לבד לפעמים בוכה טיפה ואם לא נרגע ניגשת לבדוק אם פלט או צריך משהו.. ולפעמים בוכה דקה שתיים ונרדם לצערי לא לוקח מוצץ
  24/02/2019 בשעה 09:36

  שבוע 5 לחצי לפתיחה


  היי בנות למי שמבינה ההריון האחרון שלי היה לפני 9 וחצי שנים לכן אני לא זוכרת . אני נמצאת בשבוע 5 אחרי טיפולי פוריות .לפני שאני מקבלת וסת יש לי מין כאב בברך ימין ושוב יש לי אותו כעט לא כאב חד אך אי אפשר להתעלם שזה תופעות של וסת וגם התכווצויות ברחם . האם זה תקין האולטרסאונד שלי רק ביום חמישי. תודה לעונות 🙏❤