טיסה עם תינוק לא חייבת להיות סיוט

טיסה עם תינוק לא חייבת להיות סיוט

טיסה לחו"ל עם תינוק לא חייבת להיות סיוט. הקפדה על מספר טיפים חשובים יכולה לעזור להורים צעירים או מנוסים לעבור את הטיסה בשלום, להתחיל את החופשה ברגל ימין ולחזור הביתה בריאים ומאושרים

הטיפים הראשונים מיושמים לפני הטיסה. כדאי להזמין את אחת מטיסות אל על וכך ליהנות מליווי צמוד של צוות דיילים דובר עברית. בטיסות אלו הדגש העיקרי הוא על הענקת תנאים נוחים ואופטימאליים גם להורים וגם לילדים. מומלץ לבחור טיסת לילה או כל מועד אחר בו התינוק רגיל לישון. רצוי להגיע לרופא ילדים כדי לערוך בדיקה מקיפה מספר ימים לפני הטיסה, לרכוש את התרופות הרלוונטיות ולברר על שירותי השכרת עריסה.

טיפים לטיסה מוצלחת עם תינוקות

טיפים נוספים לטיסה מוצלחת היא לארוז טרולי קטן עם חיתולים, בגדים להחלפה לתינוק ולהורה, בובה, תרופות ומדחום. כאן המקום להדגיש את החשיבות של היערכות נכונה לטיסות מכל הסוגים. אין הבדל בין טיסות קצרות וארוכות ותמיד עלולות להתפתח הפרעות או בעיות בלתי צפויות. היערכות מראש מונעת את רוב עוגמת הנפש להורים ולתינוקות. המלצות אחרות הן להכין שקית ניילון לחיתולים או שאריות אוכל, להביא בגדים ארוכים ולארגן את סדר היום בהתאם לשעון המקומי של ארץ היעד. טיפים קטנים אלו יקלו על ההתסגלות בנחיתה ועל התאקלמות מהירה.

עוד טיפים שאפשר להשתמש בהם בטיסה הם להביא משחקים פשוטות, מדבקות או צבעים. משחקים אלו יכולים לשעשע את הילד במהלך הטיסה ולהקל עליו בזמני המתנה ארוכים. בכל הנוגע להחתלה של תינוקות, חדר השירותים הקטן של המטוס מחייב קיצור של הפרוצדורה ככל האפשר.

התנהלות עם התינוק במהלך הטיול

טיסות אל על לחו”ל הן רק השלב הראשון בחופשה עם התינוק. הורים שרוצים ליהנות מהטיול צריכים לדעת כיצד להתנהל במהלכו. קודם כל, כדאי לתת לפעוט לשתות מתוך בקבוק או למצוץ מוצץ ממש בעת הנחיתה וכך להקל על שינויי הלחץ באוזניים. אין סיבה להעיר את התינוק משינה כדי לתת לו לשתות, אך רצוי לעשות זאת במידה והוא ער. בנוסף, אפשר לנצל את הדקות הראשונות בשדה התעופה ולרענן את תחושת התינוק. מגבונים לחים, החלפת חיתול והחלפת בגדים יעשו הבדל גדול בתחושה של התינוק ויעזרו לו להתאקלם.

אחד הדגשים העיקריים בטיסה לחו”ל עם תינוק קשור לתנאי מזג האוויר. לא משנה באיזה תקופה בוחרים לטוס או היכן נוחתים, התינוק וההורים חייבים להיות ערוכים להפרשי טמפרטורות. את התינוק כדאי להלביש בשכבה אחת יותר מאשר ההורים. אפשר להגיע לבית המלון כדי להכין תיק עבור הטיול הראשון או לברר מראש על המלצות ספציפיות. כדאי להקפיד על הפסקות מנוחה עבור התינוק, להימנע מחשיפה ממושכת ורצופה לשמש ולזכור להתאים בין אופי האטרקציות והבילויים לבין גיל הילדים.

 

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.

 
 

כתיבת תגובה