השיטה שתעזור לך לבחור את הסל קל הנכון עבור הבייבי שלך

השיטה שתעזור לך לבחור את הסל קל הנכון עבור הבייבי שלך

אופנתי או לא אופנתי? משוכלל או לא משוכלל? מותג יוקרתי או עממי ? לא משנה מה תבחרי , אך יש לוודא כי הם כוללים פרמטרים מסויימים ואותם את חייבת לדעת לפני שאת רוכשת סל קל לתינוקך.

 

 

בחירת סל קל הוא עניין מהותי וחשוב, זה אינו עוד פריט יופי או צעצוע שבמקרה הגרוע נשבר ונזרק, כי אם עניין של חיים ומוות.

בבחירת סל קל ישנם פרמטרים שחייבים להיות כחלק ממפרט המוצר ומאחריות היצרן, אחרת עדיף לך להניחו בצד ,יפה ככל שיהיה, ולעבור לסל קל אחר.

מערכת אמא4אמא בדקה עבורך את התקנים ולהלן כללי הברזל שכדאי שתדעי היטב:

1. מאושר תקן בינלאומי. סל קל חייב להיות מאושר ע”י איגוד בטיחות בינלאומי בלתי תלוי. החל משנת 2013, ישראל אימצה את האיגוד הגרמני ADAC ואת הארגון האמריקאי CR-Consumer Reports . בבואך לרכוש סל קל , וודאי שהסל קל הינו מאושר באחד האיגודים הנ”ל ולא באיגוד שמדינת ישראל לא מכירה.

2. עמידה במבחני ריסוק- זהו המבחן החשוב ביותר עבור כשירותו של הסל קל. הדבר נעשה באמצעות הדמייה של תאונה ומינימום פגיעה של התינוק בקריטריונים הבאים: הגנת ראש, הגנת צד ראש (קריטריון חדש) שינוי מצב גובה של החגורה והגנת צד חיצונית בגוף הסלקל. הציונים ניתנים באמצעות כוכבים , בדירוג של 1 – הנמוך ביותר ועד 5- הגבוה ביותר. הסל קל שמקבל את מספר הכוכבים הגבוה ביותר , הינו בעל הציון הטוב ביותר והמומלץ ביותר. וודאי שהסל קל עמד בהצלחה במבחני הריסוק.(לפחות 4 כוכבים)

3. מבחן פליטת רעלים- בסל קלים ישנם חומרים מעכבי בעירה הבא להגן על התינוק במקרה של תאונת דרכים חס וחלילה והימצאות אש והתלקחות של חומרי בעירה באיזור התאונה. חומרים אילו, המצויים בכסא ובריפוד בעיקר, פולטים חומרים מסוכנים. בשנים האחרונות, כחלק מהתפתחות הטכנולוגיה, הצליחו החברות להפחית משמעותית את פליטת הרעלים ואף ישנם לא מעט סלקלים אשר לא פולטים רעלים כלל וכלל. וודאי כי הסל קל שאת רוכשת עבר את מבחן פליטת הרעלים וקיבל ציון נמוך.

4. רצועת 5 נקודות חגירה. על הסל קל לספק חגורה עם רצועות עבות המאפשרות חיבור אחד של 5 נקודות חגירה.

5. חומר סופג אנרגיה- מיועד לספוג את כוחות האנרגיה המופעלות מהצד בעת תאונת דרכים (EPS energy-absorbing foam)

6. הרתמה פנימית רחבה ועבה – ריפוד מיוחד המאפשר תמיכה מלאה ונוספת לתינוקות קטנים ותינוקות שזה עתה נולדו באיזור הראש, הצוואר הגב והישבן.

7. ישיבה מגיל לידה- וודאי כי הסל קל מתאים לישיבה (ישיבה ולא שכיבה), החל מלידה ומשתייך לקבוצת משקל 0+ (גיל לידה ועד 13 ק”ג)

להלן רשימת הסלקלים אשר עברו את מבחני הבטיחות בלבד (בציונים best , better ) ע”פ ארגון ה- ADAC האירופאי וה- CR האמריקאי לשנת 2018:

1. Britax- Baby-Safe i-Size(סל קל ברייטקס)

2. CYBEX- ATON 5 ( סל קל אטון)

Primo Viaggio SL.  3 (עם בסיס ISOFIX ) Peg Perego ( סל קל פג פרגו)

4 . Baby Safe Plus SHR II Britax
5. Gemm – JOIE (סל קל גואי)

6. PEBBLE MAXI COSI ( סל קל מקסי קוזי)


7. ATON 4 / CYBEX ATON / ATON 2 / ATON Q B CYBEX ( סל קל אטון)


8. BeSafe- iZi Go X1 ( סל קל ביסייף)

9. ) BEBE CONFORT דגם CITI MAXI- ( COSI ( סל קל סיטי קוזי)

10 JUNIOR – GRACO ( סל קל גוניור)

( סל קל ציקו) Chicco- KeyFit 30 .11

12.SKIRTMAXI COSI ( סל קל מקסי קוזי)

עברו את מבחן הבטיחות בציון נמוך – basic

1. DONA (סל קל דונה)

2. EVENFLO EMBRACE ( סל קל איוונפלו)

המלצתינו ,

בבואך לבחור את אחד המוצרים, אשר ישרתו אותך ואת תינוקך במשך תקופה ארוכה והינו חשוב מבחינה בטיחותית, וודאי היטב כי הסל קל עומד בכל הקריטריונים הנ”ל.

אל תסתפקי בהצהרת המוכר כי הסל קל הינו מצויין “והוא מוכר עשרות יחידות בכל יום”. בקשי כי יראה לך את תעודת האחריות של הסל קל ,את כל המפרט הטכני והקריטריונים שבהם הסל קל עומד.

שיהיה בהצלחה!

 

נושאים חמים נוספים האתר:

כל חוות הדעת על כל הסלקלים

סרטוני הדרכה של עגלות וסלקלים

קופונים עבורך

פורום אמהות- הבית החם בשבילך

כתבות נוספות- תינוקות וילדים

מלאי סקר ואולי תקבלי מתנה

כתיבת תגובה