איך תגנו על הילדים בזמן נסיעה ברכב?

איך תגנו על הילדים בזמן נסיעה ברכב?

 כל הורה יודע שהדרך הכי נכונה לנסוע עם ילד ברכב היא להרכיב כיסא ייעודי וכך גם מחייב החוק. יחד עם זאת, יש עוד כמה דברים שניתן לעשות כדי להגן על הקטנטנים

נסיעה ברכב עם פעוטות וילדים היא משימה מורכבת מכפי שנהוג לחשוב. החוק בישראל קובע שחובה להושיב תינוק עד גיל שנה נגד כיוון הנסיעה בלבד. חל איסור על הושבת תינוק או פעוט מול כרית אוויר פעילה ולכן צריך לנטרל אותה. מומלץ להמשיך עם ההרגל להושיב את הילדים נגד כיוון הנסיעה עד גיל שנתיים, כי המבנה הפיזיולוגי שלו עדיין לא מפותח מספיק. בעת ישיבה נגד כיוון הנסיעה הגוף נבלם על ידי גב מושב הבטיחות וכך מעניק לו שטח פנים גדול לספיגת האנרגיה. המושבים המתאימים לתינוק בגיל הרך הם סל-קל או מושב בטיחות.

למרות שכל הורה יודע שהדרך הכי נכונה לנסוע עם ילד ברכב היא להרכיב כיסא ייעודי ולעמוד בהוראות החוק, יש עוד כמה טיפים שכדאי לאמץ. קודם כל, אחת הסכנות הכי גדולות נובעות מהסחת דעת של ההורה הנוהג על ידי הילד שיושב מאחור. הפתרון הוא לנסוע רק עם אדם מבוגר או אח גדול שיכול לסייע לפעוט ולהיות אחראי עליו.

במידה והפתרון הזה אינו אפשרי, ניתן לרכוש מראות מיוחדות המאפשרות לנהג לראות היטב את כסאות הבטיחות ומבלי לסובב את ראשו לאחור. בנוסף, מומלץ להכין מראש את כל הציוד שהפעוט יזדקק לו – החל מבקבוק ומוצץ ועד משחקים וצעצועים.

כללים לנסיעה בטוחה

מערכות בטיחות ברכב לא באות על חשבון תשומת לב מלאה של הנהג וההורים. חשוב לכסות את כסאות הבטיחות של התינוק בזמן שהרכב חונה בשמש כדי למנוע התחממות שעלולה לגרום לכוויה. מומלץ לשים כל הזמן כיסוי שמש על החלונות האחוריים, לבדוק את הטמפרטורה ברכב לפני שנכנסים ולבצע סריקה בחלק האחורי כדי לוודא שאין שום חתיכת מתכת חשופה ולוהטת. העור העדין של תינוקות עלול לסבול מנזקים בלתי הפיכים בשל חשיפה לשמש והוראות הבטיחות רלוונטיות לכל אורך השנה.

נסיעה בטוחה היא הדבר החשוב ביותר בעת נהיגה עם פעוטות וילדים. בשום פנים ואופן לא מנסים לעבור מהר ברמזור אדום, לא עוצרים בשולי דרך שלא מתאימה לכך ולא מתפרצים לתוך צומת. מומלץ לערוך הרבה הפסקות בנסיעות ארוכות ולהימנע לחלוטין מנסיעה עם תינוק שאינו חגור במושב בטיחות מתאים.

יש הרבה דברים שאפשר לעשות כדי לעזור לתינוק לעבור את הנסיעה בשלום. כדאי להכין מראש בקבוק עם חלב שאוב או פורמולה ולמנוע תחושת רעב ועצבנות, לבדוק את הכיסא שעליו התינוק יושב כדי לראות אם יש משהו שמפריע לו ולהתקין “מובייל מנגן” שיעביר לו את הזמן. בנוסף, חשוב לנשום עמוק ולא לאבד סבלנות.

 

המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.

 

 

כתיבת תגובה